Фотожурналіст-триразовий лауреат премії World Press Photo Лу Гуан зник після затримання працівниками служби безпеки під час подорожі Синцзян-Уйгурським округом.

«Він сам поїхав до Кашгару (місто на півдні провінції Синцзян, ред.), а згодом його і його товариша забрали», — розповіла вона.

За її словами, зв'язок з чоловіком зник 3 листопада. Про затримання Лу Гуана вона дізналась від дружини чоловіка, який запросив його до Синцзяну на декілька фотовиставок. Жінка розповіла, що обох чоловіків забрали працівники служби безпеки.

Дружина фотографа не отримала жодного повідомлення від китайської влади про його затримання і не змогла зв'язатися з поліцією Синцзяну.

На прес-конференції у Пекіні речник МЗС Китаю заявив, що нічого не знає про зникнення фотожурналіста.

Лу Гуан — фотожурналіст китайського походження, який проживав у Нью-Йорку. Його всесвітньо визнані роботи стосуються соціальних проблем та проблем навколишнього середовища у Китаї — промислові відходи, наркозалежність, СНІД тощо. Його роботи вигравали світові конкурси та публікувалися в National Geographic і The Guardian.

Нагадаємо, у США підготували законопроект, який передбачає жорстку реакцію адміністрації Трампа на політику переслідування китайською владою корінних жителів округу Сіньцзян.

Раніше влада Китаю офіційно опублікувала документ про боротьбу з екстремізмом, в якому йдеться про існування «таборів перевиховання» для уйгурів — корінного народу округу Синьцзян у Китаї.

Раніше правозахисна організація Human Rights Watch повідомляла, що в китайському регіоні Синьцзян уйгурів поміщають у тюрми та виховні табори.

Журналіст, який був у Сіньцзяні, розповів у коментарі Meduza, що уйгури можуть піддаватися репресіям за релігійність, носіння традиційного одягу або публічне сповідання Корану.

Уйгури — це народ тюркського походження, корінне населення Синьцзян-Уйгурського автономного округу Китаю. Загалом населення уйгурів у світі перевищує 10 мільйонів осіб, а 9,5 млн з них мешкає саме в окрузі Синьцзян.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: