«В Росії існує реальна загроза кримінального переслідування людей, які мають анти-путінські погляди», - заявив Юрій Мельничук, політичний біженець з Санкт-Петербурга в ефірі Громадського. «У мене були реальні підстави побоюватися ув’язнення, тому я був змушений тікати». Юрій Мельничук та Герман Обухов виїхали з РФ через політичні переслідування.

Це явище поки що не дуже масштабне: «Я не впевнений, що явище втечі є масовим, - додав Герман, який приїхав до Києва влітку 2014-го. - Поки що це невеликий струмок, але він, напевно, буде збільшуватися».

Відповідаючи не запитання, чи є дієвою опозиція в Росії, Юрій Мельничук зазначив, що вона є абсолютно неефективною, вона деградувала. Реальний шанс змінити ситуацію в країні був взимку 2011-2012 років, але цей шанс опозиція втратила. Цей шанс буквально «злили». «Саме тому люди розчарувалися і багато хто виїжджає з країни», - наголосили Юрій та Герман.

Ну думку росіян, сучасна опозиція планує брати участь в виборах, а це означає, що вони обиратимуться також в окупованому Криму. «Вони наводять різні аргументи політичної доцільності, але політична доцільність не може бути абсолютно безпринципною», - сказав Мельничук.

Серед прикладів такої безпринципності втікачі навели висловлювання Навального про те, що «Крим – не бутерброд» або Кара-Мурзи про те, що «Крим – не мішок картоплі». «Ходорковський, який десять років відсидів в тюрмі, так нічого і не зрозумів. Він збирається воювати за Кавказ. Всі вони – імперці», - додав Герман. «Уся ця опозиція є ляльковою».

На думку Юрія Мельничука та Германа Обухова, в найближчому майбутньому Росія має розпастися на декілька різних держав.  Для цього є всі економічні підстави. «Російська держава має бути ліквідована як держава». Лише після розпаду на декілька різних держав стане можлива інша політика.

Поговорили в студії і про ідею «примирення», яка останнім часом з’являється в медіа просторі. На думку Юрія та Германа, за цією тезою стоїть Кремль. «Про яке примирення може іти мова після такої кількості жертв? Росія має виплатити чималі гроші тим, хто втратив домівки, хто отримав каліцтво унаслідок військових дій. Це мільярди доларів», - підсумував Герман.

/Тетяна Огаркова

Поділитись: