Генеральна прокуратура України не може підтвердити втечу міського голови Ірпеня Володимира Карплюка. Його підозрюють в незаконному продажі лісових угідь під приватні маєтки.

Про це повідомив начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцуляк, передає кореспондент Громадського.

За словами Гуцуляка, у прокуратурі допускають, що Карплюк міг втекти після витоку інформації від правоохоронців або спецслужб. Однак представник ГПУ зазначив, що обшуки продовжуються з метою пошуку документів, які доводять незаконність відчуження землі. Пошук проводиться за 31 адресою.

За попередньою оцінкою, через незаконне відчуження держава зазнала збитків на сотні мільйонів гривень. Офіційно підозру міським головам буде оголошено після закінчення обшуків. Їм загрожує від 6 до 12 років ув'язнення.

ГПУ повідомляє, що підозрювані оформлювали відчуження та переписували землю на підставних осіб (у справі фігурує 141 особа). Кінцевими власниками угідь значаться родичі депутатів Ірпінської та Бучанської міськрад.

Після цього фірми, які мають стосунок до підозрюваних, будували на цій землі житлові квартирні  будинки. В ГПУ запевнили – претензій до власників квартир, які мешкають у цих будинках, не буде.

Генпрокуор Юрій Луценко повідомив у Facebook, що підозрювані протягом 2006-2012 років незаконно відводили земельні ділянки у власність свого оточення і потрібним людям з Києва. Зокрема, 14 гектарів лісових угідь отримав екс-заступник голови Верховної Ради Ігор Калетник.

В свою чергу, сам Карплюк вважає обшуки необґрунтованими. «Я готовий до публічного розгляду будь-якого висунутого мені звинувачення. Але оскільки ваші задачі політично вмотивовані — у вас не вистачить на це сміливості», — написав Карплюк у Facebook.

Нагадаємо, що за інформацією народного депутата Володимира Ар'єва, з 6-ї ранку 21 липня правоохоронці проводять обшуки у міського голови Бучі Анатолія Федорука. 

Поділитись: