Світ / Європа

Вугрі в британській Темзі стали гіперактивними через вміст кокаїну — дослідження

The Times
Світ/Європа/Вугрі в британській Темзі стали гіперактивними через вміст кокаїну — дослідження
Зберегти
Вигляд
Вугрі у британській річці Темза стали активнішими через вміст кокаїну у стічних водах. Про це йдеться у дослідженні вчених Лондонського королівського коледжу, пише The Times.

Учені взяли проби води біля британського парламенту — поблизу місця, де в річку Темзу входять каналізаційні стоки. Вони хотіли дізнатися, як саме збільшення вживання кокаїну жителями Лондона та промислові відходи впливають на поведінку риб. Також учені впродовж тижня тестували воду, яка потрапляла до очисних споруд.

Учені з'ясували, що концентрація кокаїну, кофеїну та бензоілекгоніну (речовина, яка утворюється внаслідок метаболізму кокаїну в організмі людини) у водах Лондона приблизно однакова в усі дні тижня. Тоді як в інших британських містах їхня концентрація росте у вихідні й зменшується у будні.

«Лондон є одним з головних споживачів дороговартістних наркотиків класу А (героїн, кокаїн, метадон, тощо — ред.) на території всього Сполученого Королівства», — ідеться у дослідженні.

Збільшення концентрації, як зазначили дослідники Лондськонського королівського коледжу, «наносить непоправну шкоду довкіллю». Зокрема, це призводить до зміни в поведінці річкових вугрів — вони починають бути «невластиво для них активними».

Рибалка на Маршаллових островах виловив у сітці 48 кілограмів пластикових коробок, в яких, імовірно, був кокаїн.

Раніше у США під покинутим рестораном виявили тунель для переправляння наркотиків, що вів у Мексику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пластикові трубочки як злочин: як світ боротиметься з пластиком у 2019

Пов`язані новини