З 6 квітня українцям заборонено відвідувати громадські місця без медичних масок або респіраторів. Однак прості вулиці не є громадським місцем.

Про це в ефірі hromadske заявив радник з питань правової політики, адвокат Максим Костецький.

«Вулиця не є громадським місцем, і не слухайте жодного правоохоронця, який буде намагатися вам довести протилежне», — сказав він.

Більш того, як зазначає юрист, в українському законодавстві немає однозначного визначення поняття громадське місце. Воно прописане тільки в антитютюновому законодавстві, де вказані громадські місця, в яких не можна палити.

«Це будівлі, частини будівель, до яких відкритий доступ громадян або ж відкриті території, де відбуваються скупчення людей, як парки, сквери, зупинки громадського транспорту. Тобто, якщо ви перебуваєте в місці, де можуть відбуватися якісь активності, то скоріше за все це громадське місце», — пояснив Костецький.

Водночас звичайні вулиці та тротуари, призначені для проходу людей, не можуть бути громадським місцем.

«В такому випадку ми не можемо говорити про зобов’язання носити маску, просто перебуваючи на вулиці. Водночас медики не рекомендують знімати або торкатися маски під час перебування на вулиці, на повітрі», — зауважив юрист.

Також він зазначив, що норма про заборону відвідування парків «дуже дискусійна».

«Я б рекомендував зі своєї практичної точки зору, особливо те, що стосується бігунів, велосипедистів, людей, які проходять крізь парки до магазинів, у вас потрібен бути прямий чіткий умисел на те, що ви здійснюєте якусь дію, яка не направлена саме на відвідування парку», — уточнив Костецький.

Окремо юрист підкреслив, що ніхто не забороняв пробіжки або використання велосипедів, тому цим можна займатися. Водночас якщо ваш шлях пролягає через громадське місце, то треба надіти маску. 

Крім цього, юрист звернув увагу на те, що нові правила надають занадто багато свободи правоохоронцям.

«На жаль, можемо говорити про доволі широку дискрецію самих правоохоронців. Тому що вони можуть безпосередньо обмежитись для початку попередженням, можуть одразу скласти на вас протокол, можуть насправді встановити особу для початку», — сказав він.

Костецький уточнив, що саме тому у новій постанові прописали вимогу до громадян носити із собою документ, який посвідчує особу. 

Нагадаємо, уряд України запровадив нові обмеження на період карантину у межах боротьби з епідемію коронавірусної хвороби COVID-19.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними, в Україні коронавірусну хворобу COVID-19 вже діагностували у 942 людей, Тобто за добу 2 квітня було зафіксовано 138 нових випадків. З-поміж інфікованих 23 людини померли, а 19 пацієнтів одужали.

Поділитись: