Світ

Вулкан Етна сповзає до Середземного моря — дослідження

25 березня, 2018 01:13
Світ/Вулкан Етна сповзає до Середземного моря — дослідження
Зберегти
Вигляд
Вулкан Етна, який є найактивнішим у Європі, сповзає в бік Середземного моря зі швидкістю близько 14 міліметрів на рік.

Вулкан Етна, який є найактивнішим у Європі, сповзає в бік Середземного моря зі швидкістю близько 14 міліметрів на рік.

Про це повідомляє ВВС.

Дослідники з Британії, які відслідковують зміни вулкану, заявили, що за ситуацією з його зрушеннями потрібно ретельно стежити. У майбутньому рух Етни може привести до збільшення загрози, яка походить від цього вулкана.

«Поки немає причин для тривоги, проте спостерігати необхідно, особливо якщо ми хочемо помітити прискорення руху», — розповів один з авторів дослідження, доктор Джон Мюррей.

Мюррей є геологом британського Відкритого університету. Він майже 50 років вивчає головний вулкан Європи. Дослідник розмістив навколо Етни високоточні GPS-станції, щоб стежити за поведінкою вулкану. Аапарти чутливі до найменших змін форми вулканіяного конуса.

На основі даних за 11 років досліджень стало очевидно, що Етна зсувається на південний схід, в напрямку прибережного міста Джарре, що знаходиться приблизно в 15 км від вулкана. Етна сповзає донизу по дуже пологому схилу з нахилом 1-3 градуси.

Етна — діючий вулкан на острові Сицилія в Італії. За різними даними його висота коливається від 3326 до 3350 метрів. Етна є найвищим та найактивнішим вулканом Європи.

У березні 2017 року десять людей отримали поранення в результаті викиду лави з одного із кратерів вулкану Етна на східному узбережжі острова Сицилія.

Раніше в Італії евакуювали місцевих мешканців через пожежі на схилах діючого вулкану Везувій.

Більше про:
# етна
# вулкан
Пов`язані новини