УКРАЇНА

Вибори до Громадської ради МінТОТ не визнали 25 громадських організацій

8 серпня, 2018 15:53
УКРАЇНА/Вибори до Громадської ради МінТОТ не визнали 25 громадських організацій
Зберегти
Вигляд
Вибори до Громадської ради Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб не визнали 25 громадських організацій.

Вибори до Громадської ради Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб не визнали 25 громадських організацій.

Про це Громадському повідомила  делегатка організації «Благодійний фонд допомоги батальйону «Донбас» Олена Стефурак, яка була присутня на установчих зборах під час голосування.

«Громадські організації вимагають від Міністерства з питань тимчасово окупованих територій не затверджувати персональний склад Громадської ради, провести відповідну оцінку документів Установчих зборів та провести голосування до складу Громради, використовуючи голосування онлайн за прикладом Міністерства охорони здоров’я України», — йдеться у заяві.

Стефурак зазначила, що Громадської ради увійшли 26 організацій, більшість з яких пов’язана з адвокаткою Наталією Целовальніченко, яку журналісти підозрюють у «виманюванні коштів» у переселенців.

Також вона вказала, що деякі організації, що пройшли до ради, не дотичні до тематики окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; одну з організацій створили за місяць до виборів ради.

Стефурак повідомила, що на установчі збори, на яких відбулися вибори, прийшли представники 41 організації, 27-30 з яких одноголосно голосували за всі питання.

«Очевидно, що всі місця були розподілені вже до голосування», — сказала Стефурак.

Одноголосно обрали трьох членів лічильної комісії.

«Так, одностайно були прийняті рішення про обрання трьох членів лічильної комісії, секретаря та голову установчих зборів — Целовальніченко», — вказала Стефурак.

За її словами, Целовальніченко у 2017 році не увійшла до складу громадської ради МінТОТ через те, що надала документи з неправдивими відомостями.

Близько 10 громадських організацій покинули залу голосування, аби продемонструвати свою незгоду.

Долучилися до заяви «Восток-SOS», «Донбас-SOS», Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація «Чайка» та інші.

Вибори до громадської ради при МінТОТ відбулися 1 серпня, за результатами голосування до громадської ради увійшли 26 представників громадських організацій.

Нещодавно українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Грузія співпрацюватиме з Україною в питаннях внутрішньо переміщених осіб.

У травні ООН повідомила, що в Україні з початку 2018 року погіршився фінансовий стан внутрішньо переміщених осіб.

 

Пов`язані новини