Життя

Вибори на Донбасі: чого очікувати

Життя/Вибори на Донбасі: чого очікувати
Зберегти
Вигляд

«Поки важко сказати, наскільки вибори будуть брудними або не брудними. Тенденції певні з'являються, але наскільки вони будуть розвиватися? Мене тривожить надмірна активність громадськості», – розподає Олексій Свєтіков, керівник Луганської обласної організації Комітет виборців України.

У роботу виборчих комісій в Луганській області вже на першому його етапі намагалися втрутитись «активні громадяни». Невідомі приходили в тервиборчкоми Лисичанська, Сватового, Сєвєродонецька, розповів Громадському.СХІД Олексій Свєтіков. Деякі з них називали себе «групою підтримки».

«Це було в Лисичанській міській виборчій комісії. Тоді прийшла група з семи осіб, яка вимагала зареєструвати Олега Голуба. У Сєвєродонецьку прийшла група з 9-ти виборців з відеокамерою. Сказали, що вони «група підтримки» одного з кандидатів у міські голови, якого повинні були зареєструвати. У Сватовому на засідання комісії зайшли двоє чоловіків, які вимагали зареєструвати список «Аграрної партії України». Це загалом така тенденція, яка дуже тривожить. Тому що громадськість у нас різна, захищає різні інтереси, дотримується різних поглядів. І результати виборів не всім можуть сподобатися. Дуже не хотілося би, щоб громадськість приходила і своє невдоволення висловлювала членам комісії. Особливо під час виборів, під час підрахунку голосів», – пояснив Свєтіков.

На відміну від парламентських виборів, на місцеві вибори, ймовірно, піде голосувати більше виборців. В окремих населених пунктах явка все ж буде низькою.

«Я думаю, що цього року значно збільшиться явка на вибори. Можна очікувати, що відсотків 50 мешканців Сєвєродонецька на вибори все ж прийдуть. Гірше буде явка в Лисичанську, за нашими данними. А взагалі, в Сєвєродонецьку, в Рубіжному явка буде достатньо високою», – сказав Свєтіков.

«Вона була нижчою там і на парламентських виборах, напевно, найнижчою в Україні. Напевно, це особливості виборців із Лисичанська після війни, що була тут».

На думку керівника Луганської обласної організації Комітет виборців України, найактивніша боротьба буде серед кандидатів на посади мерів Сєвєродонецька та Лисичанська. Це міста з населенням понад 90 тисяч людей, отже тут можна проводити вибори в два тури. До того ж, у цих містах зареєстрована найбільша кількість кандидатів.

«Найбільша кількість кандидатів у нас саме в Сєвєродонецьку, хоча в Лисичанську теж буде достатньо гостра боротьба, наскільки я розумію. Там сьогодні є дуже рейтинговий кандидат, якого не підтримує Опозиційний блок, тому боротьба за посаду міського голови там буде достатньо гострою», – розказав Свєтіков. Нова виборча система мало вплине на результат виборів, вважає керівник організації. Більшість голосів матимуть Блок Петра Порошенка в тих насеених пунктах, де від партії балотується більше кандидатів, а також Оппоблок.

«Ця система насправді мало що змінює, порівняно зі звичайною виборчою системою. В нас рідко який виборець дочитує до третього рядка, де буде написане прізвище зкріпленого кандидата. А зупиниться, напевне, на назві партії. Те, що Блок Петра Порошенка сьогодні демонструє найбільшу активність на виборах, – це факт. Цей блок має найбільшу кількість кандидатів в районні та міські ради. Ясна річ, що вони наберуть більшу кількість голосів, ніж інші партії в Луганській області. Це не стосується міст Сєвєродонецьк, Рубіжне та Лисичанськ. Тут більшість в радах матиме Опозиційний блок.

/Громадське.СХІД

Пов`язані новини