Війна

Вибори на Донбасі пройдуть до відновлення контролю над кордоном — АП

Війна/Вибори на Донбасі пройдуть до відновлення контролю над кордоном — АП
Зберегти
Вигляд
lead

Україна отримає доступ до неконтрольованої ділянки кордону з Росією на другий день після проведення місцевих виборів на окупованій частині Донецької та Луганської областей. 

Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, передає Уніан.

Відзначимо, що це передбачено пунктом 9 Мінських угод від 12 лютого 2015 року: 

«Відновлення контролю над державним кордоном з боку уряду України у всій зоні конфлікту, яке повинно початися в перший день після місцевих виборів і завершитися після всеосяжного політичного врегулювання (місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей на підставі Закону України та конституційна реформа) до кінця 2015 року за умови виконання пункту 11 (про проведення конституційної реформи в частині децентралізації та прийняття законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей)».

Але, за словами Єлісєєва, до цих виборів мають бути виконані безпекові умови Мінська: мають бути виведені російські війська з Донбасу, а місія ОБСЄ повинна отримати постійний доступ до неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону.

Нагадаємо, 19 жовтня у Берліні пройшли переговори Президента України, Франції Росії та канцлерки Німеччини щодо ситуації на сході країни та виконання Мінських угод. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розширення місії ОБСЄ і «дорожня карта для Мінська» – домовленості Нормандської четвірки. 

Пов`язані новини