Війна

Вибори на Донбасі  відбудуться не скоро – Ірина Геращенко

Війна/Вибори на Донбасі  відбудуться не скоро – Ірина Геращенко
Зберегти
Вигляд

Політична підгрупа Тристоронньої контактної групи не дійшли рішення щодо проведення виборів на Донбасі.

Про це заявляє перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

«Поки що в Мінську в політгруппі немає ніякого компромісу щодо модальностей виборів, так звані «праймеріз» в окремих районах Донецької та Луганської областей  пройшли за кремлівським сценарієм, а не за українськими законами, тому ні про які вибори у найближчій перспективи не може бути й мови», – написала Геращенко у Facebook.

Вона також зазначила, що висловлювання президента Франції Франсуа Олланда в ПАРЄ щодо того, як повинні розвиватися події на Донбасі  викликали хвилю обурення в соцмережах.

«Це позиція Франціі і Німеччини, яка уособлює позицію ЄС : вибори повинні пройти за українським законодавством, міжнародними стандартами та максимально безпечно. Це важливо, і це вчора сказав Олланд, до речі», – додала Геращенко.

Проте, за її словами, Україна підтримує іншу позицію: спочатку безпека, а потім політична частина виборів за українськими законами та міжнародним спостереженням.

Нагадаємо, що 20 вересня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що Франція і Німеччина працюють над організацією зустрічі в «нормандському форматі».

Пов`язані новини