Організатор вибух на Манхеттені розповів поліцейським, що хотів помститися авіаатакам США по позиціях бойовиків «Ісламської держави».

Організатор вибух на Манхеттені розповів поліцейським, що хотів помститися авіаатакам США по позиціях бойовиків «Ісламської держави».

Про це 27-річний емігрант із Бангладешу Акаїд Уллах повідомив під час допиту, повідомляє AFP.

Уллах зазначив, що на атаку його «надихнули» різдвяні теракти в Європі: він обрав місце для нападу — за різдвяними плакатами на стінах метрополітену.

Президент США Дональд Трамп, коментуючи атаку, закликав до більш жорстких правил в’їзду іммігрантів, заявивши, що поточна політика «дозволяє багатьом небезпечним, недостатньо перевіреним людям мати доступ до нашої країни».

«Сьогоднішня спроба масового вбивства в Нью-Йорку — другий терористичний акт у Нью-Йорку за останні два місяці — ще раз підкреслює нагальну потребу Конгресу ухвалити законодавчі реформи для захисту американського народу», — наголосив Трамп у своїй заяві.

11 грудня у переповненому проїзді метро в Нью-Йорку Акаїд Уллах підірвав саморобну бомбу, прив'язану до тіла. Унаслідок інциденту отримали поранення троє людей. Поліція Нью-Йорка майже одразу затримала підозрюваного після вибуху на автовокзалі Порт-Аторіті на Манхеттені. Бомба не була повністю денотована, тому нападник став єдиним, який серйозно постраждав від вибуху. Влада Нью-Йорка визнала терактом вибух на Манхеттені.

Поділитись: