Аварія на шахті «Степова» сталася під час ремонтних робіт, однак точна причина вибуху метану все ще встановлюється.

Аварія на шахті «Степова» у Львівській області, у результаті якої загинуло вісім людей, сталася під час ремонтних робіт, однак точна причина вибуху метану все ще встановлюється.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр, глава Мінрегіонбуду Геннадій Зубко, на брифінгу за підсумками засідання урядової комісії з розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації на шахті, передає «Інтерфакс-Україна».

Наразі на шахті ведуться тільки ремонтні роботи: необхідно відкачати воду і знизити рівень метану, щоб можна було встановити причини аварії.

Зубко уточнив, що всі постраждалі — 34 осіб, належали до тих, хто виконував ремонтні роботи. За його словами, загиблих вже поховали, а 23 особи, яким надали медичну допомогу, перебувають у задовільному стані.

Віце-прем'єр зазначив також, що в межах розслідування аварії необхідно вивчити причини, чому вугільна галузь опинилася в такому економічному стані, і видобуток вугілля на цій шахті впав з 2,5 млн тонн до 0,5 млн тонн.

За його словами, відповідальні за аварію як на рівні шахти, як і на рівні ДП «Львіввугілля».

Зубко повідомив також, що поставлене завдання розблокувати рахунки шахти «Степова».

Також під час брифінгу, керівник Незалежної профспілки шахтарів, Михайло Волинець зазначив, що ймовірною причиною вибуху могла стати неправильна організація системи вентиляції.

«Там був порушений паспорт ведення робіт в газовому режимі. Львівське науково-експертне управління при Держпраці дало дозвіл на відповідний спосіб провітрювання на цій шахті, але на цій ділянці не було достатньо повітря для вентиляції, що створило концентрацію газу метану з перевищеною нормою», — сказав Волинець.

Нагадаємо, що на шахті «Степова» у Сокальському районі Львівщини внаслідок вибуху, стався обвал гірської породи, через що загинули 8 гірників. Через аварію 14 гірників було госпіталізовано, 2 з них потрапили до реанімації.

За фактом загибелі гірників було відкрито кримінальне провадження.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: