Порушення правил безпеки і охорони праці стали ключовими причинами аварії на шахті «Степова» державного підприємства «Львіввугілля» 2 березня.

Порушення правил безпеки і охорони праці стали ключовими причинами аварії на шахті «Степова» державного підприємства «Львіввугілля» 2 березня.

Про це повідомив віце-прем'єр Геннадій Зубко під час звітування на засіданні уряду, передає «Інтерфакс-Україна»

«Недостатнє провітрювання в три рази менше норми стало передумовою вибуху. Кабельна продукція не відповідає вимогам. Чи не спрацювали система УТАС і УГК, які давали збої понад двадцять разів з 20 лютого по 2 березня. Питання охорони праці було порушено», — сказав Зубко.

Віце-прем'єр зазначив, що для уникнення повторення подібних аварій необхідно також вирішити питання блокування рахунків шахт, через які охорона праці недостатньо фінансується і не виплачується зарплата, можливо, шляхом введення спецрахунків.

Зубко додав, що необхідно також ліквідувати дефіцит спецлабораторій для контролю за безпекою шахт, який виник у зв'язку з втратою їх в зоні АТО.

Кабмін затвердив звіт комісії і доручив передати його правоохоронним органам, а також врахувати висновки і пропозиції при підготовці програми розвитку вугільного сектора.

Нагадаємо, на шахті «Степова» у Сокальському районі Львівщини на горизонті 550 метрів, внаслідок вибуху, стався обвал гірської породи, через що загинули 8 шахтарів.

Пізніше прем'єр-міністр України Гройсман заявляв, що кожна родина загиблого на шахті «Степова» отримає 500 тисяч гривень, ще 200 млн гривень виділять на додаткові засоби захисту шахтарів. 11 березня родини отримали по 100 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile