Давній вид людини homo erectus або «людина прямоходяча» міг вимерти через нездатність вести більш активний спосіб життя та робити довгострокове планування.

Давній вид людини homo erectus або «людина прямоходяча» міг вимерти через нездатність вести більш активний спосіб життя та робити довгострокове планування.

До таких висновків дійшли вчені з Австралійського національного університету, передає телеканал АВС.

Фахівці після археологічних розкопок в Саудівській Аравії заявили, що homo erectus докладали мінімум зусиль для виживання на відміну від більш розвинених видів, як неандерталець та людина розумна (homo sapiens).

Дослідження свідчать про те, що людина прямоходяча використовувала «стратегію найменших зусиль» для виготовлення знарядь праці та збирання їжі. Зазначається, що homo erectus часто використовували одні й ті самі інструменти для різних потреб замість того, аби спробувати виготовити нові.

Крім того, людина прямоходяча, не зважаючи на зміну навколишнього середовища, застосовувала однакову практику виготовлення знаряддя та користувалася тим, що розташовувалося найближче до її місця проживання.

Також учені виявили, що homo erectus планували вперед лише на кілька годин чи на день, на відміну від людини розумної, яка продумувала навіть сезонну міграцію.

Людина прямоходяча ймовірно з’явилася у Східній Африці. Цей вимерлий вид первісної людини існував у період з 1,8 мільйона років тому до 300 000 років тому. Нomo erectus мала більший череп, ніж людина розумна. Людина прямоходяча навчилася обробляти каміння та розпалювати вогонь. Також вона освоїла печери.

Раніше в Африці антропологи відкопали невідомий раніше вид роду людини.

Поділитись: