Світ

Вихід США з ядерної угоди з Іраном коштуватиме Boeing та Airbus $40 млрд

9 травня, 2018 12:03
Світ/Вихід США з ядерної угоди з Іраном коштуватиме Boeing та Airbus $40 млрд
Зберегти
Вигляд
Рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерних угод призведе до відміни контрактів, які уклали найбільші авіабудівні компанії з Іраном.

Рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерних угод призведе до відміни контрактів, які уклали найбільші авіабудівні компанії з Іраном.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначається, після укладання так званих ядерних угод з Іраном у 2015 році, найбільші в світі авіабудівні компанії — американський Boing та європейський Airbus — уклали угоди про оновлення авіапарку іранських авіакомпаній. Загальна вартість угод складає 40 мільярдів доларів.

Згідно з повідомленням, авіабудівні компанію після накладання США нових санкцій на Іран муситимуть скасувати домовленості, що завдасть їм серйозних збитків.

«Ліцензії на експорт літаків до Ірану, видані цим двом компаніям, буде скасовано», — повідомив Стівен Мнучін, міністр фінансів США.

Проте, якщо для американського Boeing рішення про розірвання угоди з Іраном є безальтернативним, то Airbus, який базується в ЄС, може не виконувати його. Проте, за інформацією Bloomberg, таке рішення може призвести до накладання санкцій на європейського авіабудівника.

«Ми обережно проаналізуємо вихід США з ядерних домовленостей. Це займе певний час», — повідомив речник компанії Airbus.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

Також «глибоку стурбованість» розірванням ядерних домовленостей США висловили в ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Пов`язані новини