Вихід Великої Британії з ЄС зіграє на руку Кремлю (огляд преси)
Від виходу Великої Британії з Євросоюзу виграє насамперед Росія. На цьому наголошує британське The Guardian. Видання окреслює головні плюси Брексіту для Москви.
Крім того, ЗМІ акцентують увагу на гуманітраній кризі у Сирії, насамперед, на перших повідомленнях про випадки масового голоду в блокадних містах. Bloomberg розмірковує на тему зростання антимігрантських настроїв у Німеччині після нападів біженців на місцеве населення у Кельні. Подробиці - далі в огляді закордонної преси.
Щонайменше 40 тисяч мирних жителів повільно вмирають від голоду в гірському сирійському місті після піврічної облоги. Це місце взяли в оточення війська режиму Башара Асада та «Хезболла». Про це пише британське видання The Times.
Журналісти повідомляють, що місцеві мешканці змушені харчуватися листям і комахами.
«За даними медиків, за останній місяць щонайменше 31 людина померла в місті Мадая, переважно - від голоду. Інші загинули, намагаючись залишити населений пункт, - підірвалися на мінах або були вбиті військовими Асада та бойовиками «Хезболли». Мадая - один з останніх утримуваних сирійською опозицією анклавів на ліванському кордоні», - пояснює видання.
За словами медиків польового госпіталю Мадаї, щодня туди надходять близько 150 осіб, що зомліли від голоду.
Хвиля нападів та пограбувань в Кельні на Новий рік, у яких підозрюють вихідців із Близького Сходу чи Північної Африки, посилила напругу в суспільстві, спровоковану прибуттям понад мільйона біженців до Німеччини в 2015 році.
«Переважно тривогу через наплив мігрантів висловлюють люди, які самі є іммігрантами або дітьми іммігрантів», - пише оглядач Bloomberg View Леонід Бершидський.
Автор зазначає, що згідно із даними статистики, у 2014 році 20% населення Німеччини мало іммігрантське походження.
Бершидський наголошує: «Хоча існує думка, що турки і поляки становлять найбільші групи іммігрантів у Німеччині, в країні також безліч російськомовних вихідців з колишнього Радянського Союзу, переважно з Росії, України й Казахстану».
Як пише автор, ця група є найчисленнішою серед іммігрантів Німеччини. Багато з них налякані тим, що вони бачать і читають про біженців, які нещодавно прибули з Близького Сходу.
«Страх перед новоприбулими і культурна неподібність до них настільки ж поширені серед так званих «росіян», наскільки і серед корінних німців, які критикують «політику відкритих дверей» Меркель. Цей збіг поглядів можна розглядати як доказ того, що групи іммігрантів врешті-решт інтегруються. Для німецької влади це має бути ознакою надії: можливо, нові мігранти теж у підсумку відчують себе німцями на стільки, щоб обуритися щодо наступної хвилі міграції», - міркує Бершидський.
Вихід Великої Британії із ЄС на руку Росії. Про це пише британське The Guardian. Автор статті, керівник групи Альянсу лібералів і демократів за Європу, Гі Верхофстадт зазначає, що з великою ймовірністю Девід Кемерон проведе референдум щодо подальшого перебування Великої Британії в Європейському союзі протягом 2016 року.
Вже зараз багато світових лідерів у приватних бесідах вмовляють Кемерона і Консервативну партію не виходити з ЄС.
«Завдяки важкій роботі британських чиновників у Брюсселі, Євросоюз сьогодні веде переговори про повномасштабні угоди про вільну торгівлю з Австралією, Новою Зеландією, Японією та США. Угода з Канадою практично готова. Абсурдно припускати, що хтось із цих країн буде радий проводити окремі такі ж переговори з Великою Британією, або що Лондон отримає якісь торговельні преференції після виходу з найбільшого в світі спільного ринку».
Політик наголошує: британцям слід звернути увагу на те, що єдиним світовим лідером, який отримає вигоду з виходу Великої Британії з ЄС, стане президент Росії Володимир Путін.
«Дестабілізація Євросоюзу – пріоритетне завдання зовнішньої політики російського президента. Вихід Великої Британії послабить ЄС у військовому і політичному плані й створить для крайніх правих партій в інших європейських країнах приклад для наслідування. Крім того, європейські санкції проти Росії швидше за все будуть скасовані, якщо Лондон вийде з Євросоюзу», – пише Верхофстадт.
Автор також додає, що Велика Британія залишається переконаним прихильником стратегії енергетичної незалежності Європи. «Натомість для Путіна життєво необхідно збереження залежності ЄС від масштабних постачань нафти і газу з Росії, які він давно і послідовно використовує як інструмент зовнішньої політики», - пише лідер європейських лібералів.
- Поділитися: