Політика

#ВИМУШЕНІ. Бути корисними. Ольга

Політика/#ВИМУШЕНІ. Бути корисними. Ольга
Зберегти
Вигляд

“Ми входимо в те число людей, які не змогли змиритися з окупацією. Якийсь час не хотілося виходити на вулицю. Бо все твоє рідне – а ми корінні кримчани – стає просто чужим. Ти розумієш, що тобі тут просто немає місця, тобі фізично вже не вистачає кисню”, - згадує Ольга перші місяці після окупації Криму Росією.

Разом з чоловіком та чотирма дітьми вони жили в Ялті. Коли ж постало питання, що робити далі, вирішили змінити життя кардинально та поїхали на захід.

“Якби рік тому нам хтось сказав, що ми приїдемо з Ялти й будемо у Львові варити сири – ми б в жодному разі не повірили, – каже жінка. - Львів’яни переконалися, що переселенці теж можуть бути корисними, що вони не просто приїжджають і очікують, що їм щось дадуть від держави. А ми дійсно можемо бути корисними і, знаєте, ця думка теж гріє”.

В Ялті Ольга готувала домашні сири для своєї сім’ї і навіть не думала, що колись на цьому можна буде заробляти. Проте після переїзду гроші закінчилися швидше, ніж родина сподівалася, тому подружжя стало думати, як прогодувати дітей, і вирішило спробувати готувати сири на замовлення. І як виявилося – справа пішла.

“Плани серйозні. Хочеться мінісироварню. Десь 100 літрів молока на день ми можемо обробляти навіть на цій маленькій кухні. Але більше – ні. Але запит є на більшу кількість сирів. Треба просто розширюватися”, - каже переселенка. – Ти зранку просинаєшся, і в тебе знову є бажання діяти – настільки ми полюбили цю справу”.

У подружжя немає жодних сумнівів, що переїзд з Криму був правильним рішенням.

“І подальше життя, подальші плани наші стосуються Західної України. Ми не помилилися – це 100%”, - переконана Ольга.

Пов`язані новини