Культура

#ВИМУШЕНІ. Халіл

Культура/#ВИМУШЕНІ. Халіл
Зберегти
Вигляд

“Я зрозумів, що хочу продовжувати свою справу, але за межами Криму. Я подзвонив своєму другові у Львів, він сказав – приїжджай. І я розпочав свою діяльність”, - розповідає кримський татарин Халіл Халілов.

Музичний продюсер з Сімферополя до окупації півострова Росією займався розвитком кримськотатарського фолку і джазу, мав власну музичну програму. Коли почалися утиски кримської культурної інтелігенції він перебрався до Львова, де відкрив джазову школу та всіляко підтримує кримськотатарських музикантів.

“Я не скажу, що взяв цю місію на себе, але я відчуваю відповідальність за це. Щоб розвивати культуру за межами Криму. Коли все повернеться, я це перенесу, - каже Халіл. - Зараз на базі джазової школи я намагаюся зробити – і думаю, зроблю – модернізацію кримськотатарської музики. Тут для цього є хороший базис. У Львові публіка вже сформована для хорошої музики”.

Продюсер запевняє, що у Львові існує великий запит та інтерес до кримськотатарської культури.

“На жаль, ми довгий час жили разом і нічого одне про одного не знали. Крим сприймали як пляж, Львів був надто далеко, щоб туди їздити. І от ми почали дізнаватися одне про одного більше, почули одне одного під час усіх цих трагедій”, - каже він.

Пов`язані новини