Політика

#ВИМУШЕНІ. «Ні кружки, ні ложки, ні гармошки»

Політика/#ВИМУШЕНІ. «Ні кружки, ні ложки, ні гармошки»
Зберегти
Вигляд

«Ми з чоловіком були близькі до розлучення. Чому? Невизначеність… Що буде далі? За що жити? - розповідає переселенка з Дебальцевого Марина. – Йшла з Машкою (дочкою – ред.), сльози градом… Чи під машину кинутися? Просто щоб не бачити все це… Покінчити життя самогубством. Розумієте, в мозку вже іноді доходить до цього».

Марина приїхала в Харків з чотирма дітьми й двома сумками, коли її рідне Дебальцеве постійно обстрілювалося. Виїжджати їй порадили українські бійці, яким вона допомагала – готувала їсти та прала речі.

«Були три дні такі обстріли… що я чоловіку скинула смску, в якій з ним прощалася. Я не знала, чи доживу до завтра», - згадує жінка останні дні перед від’їздом.

Тоді чоловік Марини Сергій вже виїхав до Харкова шукати роботу, щоб згодом перевезти сім’ю. Проте, якщо працевлаштуватися вдалося досить швидко, то житло стало справжньою проблемою.

Спочатку подружжя винаймало однокімнатну квартиру, але згодом грошей стало бракувати, ледве вистачало навіть на їжу для дітей. Орендодавець вимагав негайно виселитися з помешкання.

Марина звернулася до волонтерів «Станції Харків», які знайшли для сім’ї тимчасове житло –кімнату на території літньої бази відпочинку «Ромашка», яка приймає переселенців. Залишатися тут вони можуть шість місяців. Що далі – невідомо.

«Ви самі бачили, що таке «Ромашка». Вшістьох в одній кімнаті. Туалет – сусідній корпус. Вода – сусідній корпус. Дійсно, з нуля. Ні кружки, ні ложки, ні гармошки…» - розповідає чоловік Марини Сергій.

Зараз він працює зварювальником в вагоноремонтному депо в Харкові. Грошей ледве вистачає на утримання сім’ї.

В Дебальцевому подружжя мало два будинки та город, проте тепер їм нікуди повертатися – обидва зруйновані.

«У мене мурашки по шкірі, коли я уявляю, що закриють цей проект. От я закриваю очі й уявляю: куди я піду? Відкрите небо… куди я піду?», - розмірковує Марина.

Родина Марини – одна з 864 981 сімей*, переміщених через війну на Донбасі та окупацію Криму Росією.

*за даними УВКБ ООН, станом на 23 березня 2015 року.

Пов`язані новини