Війна

Виплату пенсій жителям окупованого Донбасу слід відновити — посол США

16 січня, 2018 19:31
Війна/Виплату пенсій жителям окупованого Донбасу слід відновити — посол США
Зберегти
Вигляд
Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Україна повинна відновити соціальні виплати мешканців окупованих територій Луганщини та Донеччини.

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Україна повинна відновити соціальні виплати мешканців окупованих територій Луганщини та Донеччини.

Про це вона заявила в інтерв'ю «РБК-Україна»

«Люди опинилися по різні боки лінії зіткнення з примхи долі. Уявіть собі, є люди, які перебувають буквально поруч з лінією з того чи іншого боку. Чому люди з однієї зі сторін повинні втратити пенсії, інші соціальні виплати? Адже вони є такими ж громадянами Україна», — сказала вона.

Дипломатка також зазначила, що соцвиплати на окупованому Донбасі — це можливість для української влади продемонструвати підтримку цих громадян.

«Важливо просто зараз продемонструвати, що російська пропаганда про те, що Україна не дбає про людей на сході, це — неправда. І це важливо на майбутнє для перспектив реінтеграції цих районів. Боротьба за уми і серця — це один з найважливіших аспектів того, що відбувається на сході зараз», — заявила вона.

За словами Йованович, шахрайські схеми з отримання соцвиплат можуть бути ліквідовані, для цього варто залучити міжнародний досвід.

Нагадаємо, що за даними Мінсоцполітики, в Україні 350 тисяч внутрішньо переміщених осіб не отримують пенсію через неузгодженість нормативно-правових документів кабміну та законодавства.

Пов`язані новини