Компанії, які у виробництві використовують рідкий хлор та соляну кислоту для очищення питної води, можуть припинити своє виробництво через дефіцит хлору в Україні.

Компанії, які у виробництві використовують рідкий хлор та соляну кислоту для очищення питної води, можуть припинити своє виробництво через дефіцит хлору в Україні.

Про це повідомляє «Європейська бізнес асоціація», передає «Економічна правда».

До бізнес асоціації звернулися відповідні компанії, які заявили про занепокоєність припиненням виробництва хлору та кислоти заводом «Дніпроазот».

За даними компаній, для їхнього бізнесу ситуація є критичною, оскільки «Дніпроазот» є унікальним виробником хлору та соляної кислоти.

Зі свого боку в бізнес асоціації зазначили, що через кілька днів виробництво напоїв на декількох крупних заводах буде призупинено, адже відповідно до правил безпеки кислоту зберігати не можна, а запасів цієї речовини на виробництвах немає.

По-друге, населення України може зіткнутися з проблемами доступу до питної води, оскільки без хлорування воду в крани подавати не можна.

«Асоціація сподівається, що сторони знайдуть вирішення ситуації, що склалась, у найближчій перспективі, щоб запобігти обмеженню водопостачання, а також відновити виробництво низки компаній, що працюють в Україні в найближчі дні. Очікуємо, що органи влади також звернуть увагу на цю ситуацію та максимально сприятимуть вирішенню проблеми», — зазначили в асоціації.

Про проблему з хлором повідомили прем’єру Володимиру Гройсману. Той запевнив, що хлор в Україні буде.

«Що стосується хлору, я доручив займатися цим системно віце-прем’єр-міністру Геннадію Зубко. І той план, який він мені представив, який затверджений, говорить, що  хлор в Україні буде», — заявив прем’єр.

Нагадаємо, 6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. 

На підприємстві пояснили, що ситуація склалась у зв'язку з тим, що підприємство «Дніпроазот», що є виробником рідкого хлору, попередило, що припиняє поставки та зупиняє виробництво речовини.

Київводоканал повідомив про повне забезпечення хлором систем водопостачання Києва.

Поділитись: