Життя

Вища рада юстиції внесла подання про звільнення 22 суддів

Життя/Вища рада юстиції внесла подання про звільнення 22 суддів
Зберегти
Вигляд

Вища рада юстиції внесла подання про звільнення 22 суддів у зв'язку з порушенням присяги судді. Про це йдеться у зверненні президента України Петра Порошенка з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.

«Загалом на розгляд Вищої ради юстиції було передано висновок ТСК про наявність ознак порушення присяги у діях 46 суддів. Наразі, наскільки я поінформований, по 35 справах ВРЮ ухвалила остаточні рішення. Із них - по 22 суддях внесла подання про звільнення у зв'язку з порушенням присяги судді», – повідомив Порошенко.

На думку президента, головне, що потрібно для успішного завершення справ щодо Майдану – це остаточно ухвалити зміни до Конституції в частині судової реформи, яка передбачає глибоке очищення судів.

«Відсутність судової реформи, якщо вона не набере трьохсот голосів у Раді, це єдине, що може перешкодити покаранню винних. Саме в судовій системі найбільші спротив, саботаж і кругова порука щодо покарання винних за злочини проти Майдану. Бо ця система значною мірою формувалася саме тими, кого вона зараз має притягувати до відповідальності», – підкреслив Порошенко.

Раніше президент заявив, що слідству відомі замовники та виконавці убивств на Майдані.

Пов`язані новини