Вищий адмінсуд України почав розгляд справи за позовом про визнання протиправними дій парламенту України під час перейменування міста Орджонікідзе на Покров за позовом місцевого жителя, що прагне іншої назви.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Суд у справі щодо скасування перейменування Орджонікідзе на Покров вирішив залучити до слухань у ролі третьої сторони Український інститут національної пам’яті та міську раду Покрова.

Продовження розгляду справи призначили на 11 жовтня. На засідання очікують представників Інституту національної пам’яті та мерії міста.

Як повідомив позивач, голова громадської організації «Майдан – Орджонікідзе» Станіслав Каширний, який обстоює інший варіант назви міста – «Великий Луг», рішення Верховної Ради про перейменування міста було ухвалене на підставі листа секретаря міської ради з проханням перейменувати місто на Покров, адже цю «назву підтримує більшість жителів».

Водночас, за словами Каширного, в місті не проводилось ніяких громадських слухань, щоб дізнатись думку жителів. Якщо це буде доведено в суді вищої інстанції, то Верховна Рада має скасувати своє рішення про перейменування міста на Покров, вважає позивач.

Нагадаємо, місто Горішні Плавні пропонують перейменувати на Святомиколаївськ.

Поділитись: