Вищий адміністративний суд України звернувся до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати закон «Про судоустрій і статус суддів». Про це повідомляється на сайті ВАСУ.

Вищий адмінсуд вважає, що даний закон не відповідає вимогам статей 1 і 8 Конституції, відповідно до яких Україна є правовою державою, де визнається й діє принцип верховенства права, елементом якого є принцип правової визначеності.

«Очолювати вертикаль адміністративних судів повинен лише один, не підпорядкований нікому Вищий адміністративний суд України, що організаційно, юридично й процесуально буде повністю самостійним і незалежним», - вважає Вищий адмінсуд.

На його думку, запропоновані законом організаційні основи системи адміністративних судів порушують цілісність цієї системи, містять істотні загрози конституційним гарантіям права громадян на судовий захист від неправомірних дій суб'єктів влади.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів. Комітет правової політики рекомендував Раді прийняти за основу і в цілому цей проект закону.

Поділитись: