УКРАЇНА

Вищий адмінсуд закликав ветувати закон про судоустрій і статус суддів

УКРАЇНА/Вищий адмінсуд закликав ветувати закон про судоустрій і статус суддів
Зберегти
Вигляд

Вищий адміністративний суд України звернувся до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати закон «Про судоустрій і статус суддів». Про це повідомляється на сайті ВАСУ.

Вищий адмінсуд вважає, що даний закон не відповідає вимогам статей 1 і 8 Конституції, відповідно до яких Україна є правовою державою, де визнається й діє принцип верховенства права, елементом якого є принцип правової визначеності.

«Очолювати вертикаль адміністративних судів повинен лише один, не підпорядкований нікому Вищий адміністративний суд України, що організаційно, юридично й процесуально буде повністю самостійним і незалежним», - вважає Вищий адмінсуд.

На його думку, запропоновані законом організаційні основи системи адміністративних судів порушують цілісність цієї системи, містять істотні загрози конституційним гарантіям права громадян на судовий захист від неправомірних дій суб'єктів влади.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів. Комітет правової політики рекомендував Раді прийняти за основу і в цілому цей проект закону.

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти