ENRU

Високоточна ракетна і артилерійська зброя є пріоритетом оборонного бюджету-2018 — Турчинов

Пріоритетним напрямом бюджетного фінансування на наступний рік визначені створення нових видів озброєння та військової техніки.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов за підсумками засідання РНБО.

Зокрема, ідеться про виробництво «сучасного високоточного ракетного та артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, боєприпасів та високоточних засобів ураження; виконання Державної цільової програми створення та виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії», — сказав він.

За словами Турчинова, особлива увага приділятиметься інтенсивній бойовій підготовці частин та підрозділів ЗСУ та інших військових формувань, а також облаштуванню державного кордону.

«Крім того, з огляду на безпекову ситуацію, пріоритетами будуть реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв’язку та захисту інформації; виконання Національної розвідувальної програми на 2016-2020 роки; посилення контррозвідувального захисту та боротьба з тероризмом і диверсійною діяльністю», – зазначив Турчинов.

Окрім того, на засіданні РНБО були розглянуті та прийняті Концепція забезпечення контррозвідувального режиму в Україні та Концепція реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період.

Також, за словами Секретаря РНБО, вперше в нашій державі унормоване питання «щодо створення та діяльності Ставки Верховного Головнокомандувача як органа стратегічного керівництва ЗСУ, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами в особливий період».

Загальний оборонний бюджет у 2018 році становитиме понад 160 млрд гривень.

Президент Порошенко зазначив, що у гривнях видатки на оборону у 2017 році істотно зросли порівняно з 2013 роком. Однак, у доларовому еквіваленті це приблизно однакові кошти. 

Петро Порошенко

Підписуйтесь на наш канал у Telegram