12 жовтня в ефірі hromadske.ua відбудеться пряма трансляція вистави «Burning Doors» Білоруського вільного театру. Постановка розповідає історії трьох політв’язнів Російської Федерації — українського режисера Олега Сенцова, Марії Альохіної з гурту Pussy Riot (вона також зіграла у виставі) та художника-акціоніста Пєтра Павлєнского. Кожне виконання вистави супроводжується акціями підтримки Олега Сенцова.

Марія Альохіна у постановці «Burning Doors». Фото: Алекс Бреннер

Композитором вистави «Burning Doors» став барабанщик гурту «Бумбокс» Олександр Люлякін. Це вже не перша співпраця музикантів з Білоруським вільним театром: у 2015-му «Бумбокс» взяв участь у святкуванні десятиріччя театру, що зазнає переслідувань у своїй країні — концерті солідарності «I'm with the Banned. Staging the Revolution». Серед інших учасників були музикант Девід Гілмор, гурти Pussy Riot і Brutto, а також спеціальні гості — Кім Кеттрелл, Ніл Теннант, Джеремі Айронс та інші.

Прем’єра нової вистави «Burning Doors» відбулася в серпні. Постановка отримала схвальні відгуки видань Guardian, Financial Times, British Theatre Guide. Оглядачка The Review Hub Дебора Клейман описала свої враження так: «Це смілива і пронизлива постановка. Ніколи ще наша власна свобода не здавалася такою цінною».

Трейлер вистави «Burning Doors»

Ми поговорили з вокалістом гурту «Бумбокс» Андрієм Хливнюком та барабанщиком Олександром Люлякіним про співпрацю з Білоруським вільним театром і те, як вистава «Burning Doors» поєднує мистецтво й активізм.

Андрій Хливнюк, вокаліст гурту «Бумбокс»:

«Сьогодні ми говоримо про театральну виставу, що має велетенське художнє значення як твір, а також акцією, яка має на меті звільнення політичних в'язнів, зокрема Олега Сенцова.

Андрій Хливнюк розповідає про постановку «Burning Doors». hromadske.ua

Ми говоримо про всіх політичних в'язнів на прикладі однієї людини, Цей твір про трьох творчих людей: одна з них акціоністка, один — художних-акціоніст, один — режисер, що відбуває 20-річне ув’язнення. На прикладі цих людей, їх доль, їх життя, ми говоримо про те, що відбувається у Східній Європі зараз.

Кадр із постановки «Burning Doors». Фото: Ніколай Халезін

Нонсенс цієї ситуації полягає в тому, що багато людей говорять, як би вони хотіли, щоб про всіх зробили спектаклі. А я — одна людина — говорю про те, що це нікому в біса не потрібно, що деякі українські канали й радіостанції кажуть, що їм це нецікаво. Це цікаво англійцям в Лондоні, Джудам Лоу та Кім Кеттрелл, цікаво в  Австралії, Канаді, Франції, у всьому f**king світі. Guardian та Financial Times та інші дають найкращі оцінки, тобто це має художнє значення і немале. Але ви бачите в нас ажіотаж навколо цієї акції? Завтра я видам нову пісню про кохання, і буде ажіотаж, прес-конференція, будуть збиратися величезні зали і всі канали, всі радіостанції будуть її транслювати, тому що «Бумбокс» популярна група і вона співає популярні пісні. Сьогодні ми говоримо про надзвичайно важливу річ. Ми не збираємось заробляти цим гроші, навпаки, скоріш за все, втратимо — назавжди закриємо для себе своїх друзів, знайомих, рідних, які живуть по той бік кордону (принаймні, поки не помруть диктатори). Все це з однією метою — привернути увагу до того, щоб якнайшвидше звільнили політичних в'язнів».

Кадр із постановки «Burning Doors». Фото: Ніколай Халезін

Олександр Люлякін, барабанщик гурту «Бумбокс»:

«Ніколай Халезін, режисер цієї вистави, написав мені повідомлення, що є така ідея і вони хочуть зі мною співпрацювати, на що я одразу відреагував: «Давай, круто», адже на мене ці хлопці справили враження ще рік тому, коли ми разом робили концерт «I'm with the Banned. Staging the Revolution». Через місяць я приїхав на репетиції, де спершу ознайомився з сюжетом, грою акторів, а потім вже почався процес створення музики.

Олександр Люлякін розповідає про постановку «Burning Doors». hromadske.ua

Студійний процес зайняв день, максимум шість годин гри на барабанах. Я також використовував перкусійні моменти, а потім я вже доробляв їх у програмі, прописував бас, фонові підкладки для спектаклю. Я переглядав деякі моменти, Коля говорив, що ще можна було б додати для атмосфери».

Кадр із постановки «Burning Doors». Фото: Алекс Бреннер

Андрій Хливнюк, вокаліст гурту «Бумбокс»:

«Коли ти стаєш частиною якоїсь проблемної теми, пірнаєш в неї достатньо, щоб зрозуміти всю суть і весь цей жах ями, у якій опиняються люди, то починаєш цим перейматися і намагатися робити щось. А інші собі просто живуть, у кожного своє життя, не хочу нікого звинувачувати, у всіх свої проблеми, свої драми.

Але якщо це не буде на слуху, то про це всі забудуть і люди будуть далі сидіти в Сибіру, в Якутську, і відбувати строки, про які страшно говорити. Отака штука від попсового артиста».

«Все це з однією метою — привернути увагу до того, щоб якнайшвидше звільнили політичних в'язнів», — Андрій Хливнюк. hromadske.ua

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile