У київському PinchukArtCentre 25 лютого розпочалася виставка номінантів на міжнародну мистецьку премію Future Generation Art Prize.

У виставці взяв участь 21 учасник. Вона складається з нових або нещодавно створених робіт. Україну представляє «Відкрита група», колектив художників зі Львова, що у 2015-му отримав головну премію національного конкурсу від PinchukArtCentre.

Енді Холден, «Закони руху в анімаційному ландшафті», Фото надано PinchukArtCentre © 2017. Фотограф: Сергій Іллін

Виставка починається з переробленої зони приймальні, що перетворилася на пункт обміну валют в роботі венесуельської художниці Сол Калеро. У ній авторка зображує економічну кризу з різкими коливаннями валютного курсу в своїй країні.  

Аслі Чавушоглу, «Майбутній час». Фото надано PinchukArtCentre © 2017. Фотограф: Сергій Іллін

Роботу про становище у своїй країні створила і турецька художниця Аслі Чавушоглу. Її «Майбутній час» — це 10000 примірників газети за грудень 2017-го року, в якій новини написані не журналістами, а провидцями й ворожбитами. Так авторка вказує на загострення цензури, особливо після спроби державного перевороту в Туреччині в липні 2016-го. На її погляд, переслідування журналістів у країні спричинило те, що місце медіа зайняли різноманітні провидці.

Загалом роботи на виставці створені з використанням різних медіа та матеріалів: поруч з живописом та відео з’являються конструкції в дитячих басейнах, частини старих поїздів і вставні щелепи.

Кеман Ва Лехулере, «Один раз вкушений, двічі сором’язливий», Фото надано PinchukArtCentre © 2017. Фотограф: Сергій Іллін.

Міжнародну нагороду Future Generation Art Prize вручають з 2009-го року. Вона розрахована на молодих художників віком до 35 років. Цього року заявки на участь надіслали понад 4400 претендентів зі 138 країн світу. З них відбіркова комісія 20 учасників, «Відкрита група» увійшла до шорт-листа автоматично завдяки попередній нагороді.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: