Міжнародне журі оголосило переможця архітектурного конкурсу на кращий проект Музею Революції Гідності, який планують звести у Києві.

Міжнародне журі оголосило переможця архітектурного конкурсу на кращий проект Музею Революції Гідності, який планують звести у Києві.

Результати конкурсу були оголошені 28 червня на брифінгу в Києві, повідомили Громадському організатори конкурсу.

Відтак, переможцем конкурсу став проект німецьких архітекторів професора Яна Кляйхуса та Йоханеса Кресснера Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH. Проект отримав «першу премію» і право на розробку вигляду музею.

​«Цей проект найсвітліший. Думаю, задовольнить найбільшу частину людей. Можливо, інші проекти чимось викликали би певні суперечки. В цьому є чітка прив’язка до Майдану. Я бачу в ньому продовження підйому на пагорб», — розповів про переможця Володимир Бондарчук, голова ГО «Родина Героїв Небесної Сотні».

Проект німецьких архітекторів тримав «першу премію» і право на розробку вигляду музею. Фото надані Громадському організаторами

«Другу премію» отримав проект київських архітекторів Антона Олійника та Олексія Пахомова з «Buro/architects».

«Третя премія» дісталась проекту французькому Lina Ghotmeh Architecture. Очолює проект архітектор Ліна Готме.

Виставка конкурсних проектів в номінації «Музей Революції Гідності» буде відкрита з 13 липня по 13 серпня 2018 року на 1 поверсі Будинку Архітектора у Києві.

Після підведення підсумків конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» та громадського обговорення конкурсних пропозицій буде укладено договір із переможцем конкурсу та розпочато роботи із розробки проектно-кошторисної документації. Проект планується до реалізації.

Конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» відбувся як двостадійний.

Конкурсні проекти Стадії І конкурсу подавалися до 25 січня 2018 року. На конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» було подано 12 конкурсних проектів.

20 лютого 2018 року було визначено 6 фіналістів номінації «Музей Революції Гідності», які продовжили змагання в Стадії ІІ за уточненим конкурсним завданням з урахуванням проекту-переможця номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні».

В березні відбувся колоквіум з учасниками конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності», протягом якого учасники отримали відповіді на питання щодо уточненого конкурсного завдання ІІ Стадії конкурсу та відвідали територію проектування та територію революційних подій.

Нагадаємо, у минулому році Музей Революції Гідності отримав для будівництва 1,22 га землі від Київради. Ділянка розміщена на алеї Героїв Небесної Сотні (Інститутська),3, у Печерському районі столиці. Саме там передбачається будівництво, експлуатація та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile