Американсько-японська компанія Westinghouse спростовує домовленості з Україною про будівництво заводу ядерного палива. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик запевняв, що паливна компанія планує побудувати нове підприємство на території України.

У головному офісі Westinghouse повідомили, що ознайомлені з планами українського уряду наростити власні потужності з виробництва палива. Крім того, в компанії готові розглянути свою участь у подібному проекті.

Однак, Westinghouse візьме участь у будівництві лише у тому випадку, якщо Київ самостійно знайде фінансування.

«На даний момент у світі можна спостерігати надлишок потужностей з виробництва ядерного палива, тому будівництво нової фабрики не принесе значних економічних переваг для країни. Втім, якщо країна вирішить зробити таку інвестицію, Westinghouse розгляне можливість своєї участі в проекті», – заявив директор компанії в північній і Східній Європі Азіз Дага.

В DW відзначають, що Міненерговугілля також не може підтвердити наявність конкретних домовленостей з компанією. «Українською стороною ведуться переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення даного проекту», – сказали в прес-службі відомства.

Вони додали, що міністерство планує виробляти паливо для АЕС на українській території і для цього розробило «проект концепції державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки».

Нагадаємо, 4 серпня міністр Насалик заявив, що Україна домовилася про будівництво заводу ядерного палива Westinghouse. «Ми домовилися про диверсифікацію поставок майже на половину атомних блоків, про будівництво заводу ядерного палива на території України», – запевнив тоді міністр. Насалик уточнив, що такі домовленості були досягнуті під час його недавньої поїздки в США.

Поділитись: