Популярний месенджер WhatsApp, що належить Facebook Inc., вводить наскрізне шифрування всіх видів повідомлень, включаючи групові бесіди, якими обмінюються 1 млрд користувачів додатку, йдеться в блозі компанії.

Наскрізне шифрування означає, що всі повідомлення — включаючи текстові і голосові повідомлення, а також фотографії, відеоролики і інші файли — будуть автоматично зашифровані при відправці з пристрою користувача.

«Ідея проста: ви посилаєте повідомлення, і єдиний, хто може його прочитати — це людина, якій ви його направили. Ніхто не зможе дізнатися зміст повідомлення — ні кіберзлочинці, ні хакери, ні деспотичні режими, ні навіть наша компанія», — пояснює компанія .

Нововведення буде доступне всім користувачам після оновлення месенджера до останньої версії і не вимагає додаткових налаштувань. Шифрування засноване на алгоритмі, розробленому некомерційною організацією Open Whisper Systems.

Раніше WhatsApp шифрував лише текстові повідомлення між окремими користувачами, тепер же механізм поширюється на чати та інші види повідомлень. Аналогічні способи захисту вже використовуються в месенджері Telegram.

Голова і співзасновник компанії Ян Кум, який народився в Києві, зазначив тоді, що він особисто зацікавлений в тому, щоб захистити приватне життя користувачів.

«Я виріс в СРСР при комуністичному режимі, і відсутність свободи слова стало однією з причин для переїзду моїх батьків в США», — заявив він.

/фото Твіттер/@abpnewstv

Поділитись: