Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж відступився від своєї обіцянки повернутися до США у разі звільнення організаторки масштабного витоку секретних матеріалів Челсі Меннінг.

Засновник організації по боротьбі з секретністю WikiLeaks Джуліан Ассанж відступився від своєї обіцянки повернутися до США у разі звільнення організаторки масштабного витоку секретних матеріалів Челсі Меннінг, яка днями була помилувана адміністрацією президента Барака Обами. За словами адвокатів Ассанжа, насправді він вимагав лише вибачень перед колишнім військовим аналітиком.

Про це повідомляє Associated Press.

Нещодавно Ассанж зробив заяву, згідно з якою пообіцяв здатися владі США, якщо колишній розвідний аналітик Меннінг, яку засудили за передачу більш ніж 700 тис. секретних матеріалів WikiLeaks, буде звільнена з в’язниці.

«Якщо Обама помилує Меннінг, Ассанж погодиться на екстрадицію до США, незважаючи на явно неконституційний акт правосуддя», — зазначали у WikiLeaks, маючи на увазі розслідування Департаменту правосуддя проти борців з секретністю.

Проте після помилування Меннінг адміністрацією чинного президента США 17 січня адвокати Ассанжа зазначили, що цього недостатньо.

«Безумовно, те що зробив президент Обама — не відповідає вимогам Ассанжа. Містер Ассанж говорив, що Челсі ніколи не мала бути переслідувана, не мала отримувати вирок на десятки років у тюрмі і мала бути негайно звільнена», — повідомив Беррі Поллак, який представляє голову WikiLeaks в США.

Представниця засновника WikiLeaks Мелінда Тейлор погодилась, що помилування було «надто мало у порівнянні з тим, що просив містер Ассанж і на що міс Меннінг заслуговувала». За її словами, колишню військову треба було негайно випустити і вибачитись перед нею.

При цьому жоден з прибічників Ассанжа не надає ніяких доказів, що його обіцянка містила слова «негайно» і «вибачення» стосовно Меннінг, але Поллак зазначив, що це було і так зрозуміло.

Зазначається, що це не перший випадок відступу Ассанжа від своїх слів по відношенню до Меннінг.

Як повідомляє видання, у 2010 році WikiLeaks так і не надали обіцяну фінансову підтримку для захисту Меннінг у суді. З обіцяних $50 тис. WikiLeaks надали у допомогу Меннінг лише $15 тис.

Раніше американський журналіст Джеймс Кірчік повідомляв Громадському, що Джуліан Ассанж навряд чи виконає обіцянку щодо екстрадиції в США у випадку звільнення Челсі Меннінг.

Нагадаємо, президент США Барак Обама помилував організаторку найбільшого витоку секретних матеріалів Челсі Меннінг.

Поділитись: