«Я цей мільярд зберіг, а не витратив»: Директор «Львівського Арсеналу» вперше прокоментував зірваний контракт з МО

Директор компанії «Львівський Арсенал» Юрій Збітнєв під час розмови із журналістами hromadske
Директор компанії «Львівський Арсенал» Юрій Збітнєв під час розмови із журналістами hromadske

Директор компанії «Львівський Арсенал» Юрій Збітнєв уперше прокоментував свій невдалий контракт на мінометні міни з Міністерством оборони України. Каже, що він свідомо сплатив лише 35% передоплати, оскільки нібито не отримав усіх документів для підтвердження від контрагентів.

Журналістам hromadske вдалося поспілкуватися зі Збітнєвим в Києві, раніше він уникав інтерв’ю і відмовлявся від коментарів.

Восени 2022 компанія «Львівський Арсенал» уклала контракт із Міністерством оборони на €36 млн на постачання 100 тисяч мінометних мін із Хорватії, і отримала 97% передоплати.

Партнерами «Львівського Арсеналу» були словацька компанія Sevotech та хорватська WDG promet. «Львівський Арсенал» сплатив цим компаніям близько €12 млн передплати, хоча вони не мали ліцензій на закупівлю боєприпасів у Хорватії. Жодної міни по цьому контракту досі не доставлено.

Тепер Збітнєв стверджує, що він свідомо сплатив лише 35% передоплати, оскільки нібито не отримав усіх документів для підтвердження від контрагентів. Решта коштів лишилися на рахунку «Арсеналу», і були пізніше арештовані в рамках судового процесу. Він стверджує, що нічого не знав про можливі російські зв’язки його партнерів із Хорватії, про які нещодавно розповідали розслідувачі hromadske.

«Ми зараз з Міноборони будемо спільно вирішувати [як повернути] цю передоплату, а решту все-таки доцільно повернути державі, і використати на якісь більш доцільні цілі. Тому я вважаю, що я цей мільярд радше зберіг, ніж я його витратив», — заявив Збітнєв.

Сьогодні, 26 січня, Міністерство оборони повідомило, що остаточно виграло суд за позовом проти «Львівського Арсеналу» у справі щодо контракту по мінах. Загальна сума коштів, які підлягають стягненню понад ₴1,5 млрд. Але від загальної суми, яку отримав «Арсенал» у нього лишилося тільки 65%. Решту грошей доведеться повертати з-за кордону. Саме за ці кошти хорватські партнери Збітнєва купили собі збанкрутілий завод боєприпасів в Боснії і Герцеговині.