Олександр Сенкевич сенсаційно переміг на виборах міського голови Миколаєва. Новачок у політиці, бізнесмен, що балотувався від Самопомочі в першому турі зумів обійти чинного міського голову, а у другому перемогти і, здавалося б беззаперечного фаворита, – кандидата від Опозиційного Блоку Ігоря Дятлова.

Ви, як людина розумна, маєте розуміти, що 55% голосів віддані не конкретно вам.

Так, це зрозуміло. Насправді, рецепт моєї перемоги виключно в тому, що кандидат з яким я змагався має не найкращу репутацію.  Я маю на увазі, що є репутація Сенкевича, є репутація Дятлова. І є надії людей, які хотіли б змінити своє місто і невіра в те, що Дятлов зможе це зробити. А Сенкевич – зможе.

Але якщо люди голосували не конкретного за вас, а, радше, проти іншого кандидата, чи дає це необхідний кредит довіри, набір інструментів, щоб ефективно управляти містом, бо перемогти мало, і далі потрібно буде щось робити.

Роботи дуже багато. Окрім того, якщо ми говоримо про децентралізацію, то закон, який в першому читанні прийнятий, каже, що наступні вибори пройдуть у жовтні 2017 року. Це означає, що в мене є лише два роки, щоб довести, що Сенкевич може бути мером цього міста, а не просто виграти вибори. І насправді ті процеси, які ми зараз запускаємо, ті проекти дадуть за ці два роки результати, які змусять повірити миколаївців.

А що запускаєте?

Знаєте, я не обіцяв людям поліпшити їхнє життя, поремонтувати під’їзди чи зробити так, щоб не текли дахи. Я обіцяв, що зроблю місто прозорим, і що місто перестане заощаджувати і почне заробляти. Насправді, якщо будуть гроші, то ми зможемо витрачати бюджет прозоро, то ті ж таки дахи, і дороги, освіту і культуру профінансувати. Насправді в Миколаєві нічого немає, я маю на увазі заводів, фабрик якихось, і ми повинні залучити інвестора. Я готовий залучити всі прозорі умови для цього, відкрити бюджет, відкрити Генплан та комунальне майно, готовий їздити і просити компанії відкривати в нас офіси та представництва.

Ви готові. Але чи не вийде так, що один у полі воїн? Хто ваша команда?

В нас є команда людей, які повірили в мене і почали працювати ще до виборів разом зі мною. Зараз до мене надходить дуже багато пропозицій від людей, які хочуть співпрацювати зі мною.

А від Дятлова надходили?

Ні, від нього не надходять. Він мене поздоровив через  Інтернет. Вважаю, що він зробив правильно, не почав бодатися зі мною стосовно результатів. Проте Опозиційний блок на своєму сайті назвав мене провладним кандидатом.

Вони розіслали повідомлення, що влада сфальшувала результати виборів, не визнають результатів і переходять в опозицію до «преступной власти». «Преступная власть» – це ви?

Так, я та злочинна влада. Хоча я жодного дня не був ані у владі, ані в опозиції.

Повідомлення, яке більше схоже на заготовку, яка була розіслана для годиться.

Бо можна сфальшувати 300 голосів, 500, тисячу. Але 18 тисяч не дуже вдасться сфальшувати.

Я думаю, в неділю увечері це зрозумів і пан Дятлов, коли вітав вас із перемогою. Але тим не менше. Є міськрада, з якою доведеться співпрацювати, а там з 54 депутатів чи не половина - представники Опозиційного блоку.

Там 26 депутатів, і очолює їх теж – саме Дятлов. Але знаєте, насправді ця компанія пройшла і коштувала мені десь 40 тисяч доларів, всі ці гроші пішли на поліграфічну продукцію. Рекламні площі нам надавали безкоштовно, в нас було 1600 волонтерів, які були членами ДВК, всі вони працювали безкоштовно. І вся ця велика волонтерська мережа – я сподіваюсь на цих людей, що саме вони стануть тим важелем, що завадить Оппоблоку, будуть блокувати рішення..

Там теж багато «волонтерів»…

Там люди, які працюють за гроші. А в нас люди, які готові вийти і сказати: «Хлопці, не займайтеся дурницями і приймайте ті рішення, які витягнуть Миколаїв з дна».

«Самопоміч» вас активно підтримувала на цих виборах?

Ми з партією десь із жовтня минулого року. Ми почали співпрацювати і створили ініціативну групу ще до того як «Самопоміч» стала парламентською партією. 2 лютого ми відкрили офіс, робили багато добрих справ і люди знали як ми працюємо, що ми не просто з’явилися напередодні цих виборів, а працювали весь цей час.
Можливо я помиляюся, але враження складалось таке, що не тільки ви самі мало вірили у цю перемогу, але й партія.

Бо ідеологія «Самопомочі» знаходиться в її назві.

Взяв і зробив?

Так, взяв і зробив. Робіть, хлопці. Будь, ласка, якщо хочете виграти – робіть. Ми хотіли у другий тур потрапити і ми потрапили.

Чому чинний мер не вийшов до другого туру?

В нього було теж десь близько двох років роботи на посаді, бо в нас були позачергові вибори, коли він став міським головою. Він, і це те, чого боюсь я, мабуть, не показав конкретних результатів, і люди дали йому оцінку. Насправді він боровся з громадськістю замість того, щоб її очолити. В нас є багато ідей, які ми, побачивши, що він не зробив хочемо зробити. І він програв мені 408 голосів. Це приклад того, що кожен голос щось вирішує у цій країні. І приклад, того, що людина з вулиці може перемоги.

Це перша ваша політична спроба?

Друга. І порівняно з першою, я став менш романтичним.

Розкажіть тоді про себе. Якщо у Миколаєві, про вас вже, очевидно, знають всі, то для киян ще загадка – хто ж такий Олександр Сенкевич. Щонайменше – ви офіційний мільйонер.

Так, я є офіційним мільйонером, людиною, яка декларує свої доходи, сплачує податки. Я займався ІТ-бізнесом, створив свою компанію 10 років тому, і вже 6 років займаюся системами пожежної безпеки – будівництвом. Тобто, в мене є досвід в управлінні, я вже півтора роки ходжу на сесії в міськраду як громадський активіст. Я все це вивчав і в певний момент зрозумів: це добре, коли в мене все добре, але треба робити щось і назовні.

А що будете робити зі своїм бізнесом?     

Зараз я займаюся тим, що оформлюю його на свою жінку, вона зможе цим займатися. Вважаю, що коли в тебе за душею нічого нема, коли ти не заробляєш і твоя сім’я не має грошей – ти не можеш бути чесним чиновником. Якщо ти порядна людина – то в тебе має бути закритий тил. Тому зараз я передаю всі права і буду працювати на благо міста.

Конфлікту інтересів у місті у вас теж не буде?

Мої бізнесові справи зовсім не пов’язані з клієнтами в Україні, ми давно співпрацюємо тільки з закордонними компаніями. 

Поділитись: