Марина Бондас — скрипалька Берлінського радіо. Вона грає для військових та волонтерів. В Авдіївці, Мар`їнці, Красногорівці.

Марина Бондас — скрипалька Берлінського радіо. Вона грає для військових та волонтерів.

В Авдіївці, Мар`їнці, Красногорівці вона грає для тих, хто знає — що таке війна.

«Мені здається, що музика і мистецтво реально може спасти людей, їжа, тепла ковдра — це все важливо. Але мистецтво така ж базова необхідність, як і їжа і тепло, просто людина цього іноді не помічає.

Насправді, коли цього немає — цього дуже не вистачає. Музика, мистецтво дає надії, дає якесь внутрішнє тепло, дає сили боротись, дає сили вижити, тому дуже хочеться допомогти людям не в цю хвилину, а допомогти їм на майбутнє — дати якийсь імпульс жити далі, боротись, будувати нове життя, будувати мир.

В таких місцях взагалі забуваєш, що таке мир, що таке цивілізація, що таке прекрасне — дуже важливо дати людям про це згадати, тому що до страшного звикаєш дуже швидко,  і дуже важко з цього потім вийти, а виходити з цього треба

Стріляти тут колись закінчать, а війна в головах залишається,  і найбільша боротьба буде не тут на кордонах, а за мир в головах людей.

Цим треба займатись вже, тому що насправді з війни не повертаються, людина, що це пережила, вона буде це переживати завжди, і питання тільки в тому, як людина з цим справляється, або не справляється.

Мені здається, що музика і мистецтво — це саме той шлях, за допомогою якого можна справитись».

Марина найгірші дні обстрілів прожила в знайомих в домі в Старій Авідіївці, де були найсильніші обстріли.

Коли вона приїхала в місто зі своєю гуманітарною місією грати — вона не знала, що почнеться така ескалаці. В скрипальки було багато планів зіграти і в медиків, і у військових, і в дитячих притулках, але через обстріли всього запланованого зробити не вийшло.

Тому грали в будинках  людей, до кого могли дістатись, в Мар’їнці грали в школі, перед військовими також.

Для Марини це вже четвертий приїзд в зону бойових дій на Донбас.

Нагадаємо, що в Авдіївці відновлено стабільне теплопостачання.

 Внаслідок обстрілів в Авдіївці постраждали 133 будинки і 25 квартир.

Раніше в коментарі Громадському голова міської військово-цивільної адміністрації Павло Малихін розказав, що Авдіївка забезпечена водою і теплом, не вистачає тільки світла.

Також повідомлялося, що підстав для евакуації Авдіївки немає.

Нагадаємо, під Авдіївкою сталося загострення збройного конфлікту. 29 січня у боях неподалік населеного пункту 5 українських військових загинули і 14 дістали поранень. А 30 січня загинули 3 військових, і 17 дістали поранень.

Внаслідок обстрілів Авдіївка залишилася без води та електрики.

Пізніше через ескалацію збройного конфлікту в Авдіївці було оголошено надзвичайний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення Авдіївки після обстрілів: в оселі людей повертається тепло.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: