Студент Київського національного економічного університету Валентин Бур'янов (праворуч) з адвокатом у будівлі суду, Київ, 7 квітня 2020 року
Фото:

Тетяна Безрук/hromadske

Студент Київського національного економічного університету Валентин Бур'янов, який напередодні намагався уплав потрапити на спортмайданчик у столичному Гідропарку після того, як його не пропустили туди правоохоронці, розповів у коментарі hromadske, чому пішов на такий крок.

«Постанова Кабміну не має вищої сили, аніж Конституція. Ця постанова (про посилення обмежень на час карантину, — ред.) є злочинною від моменту свого створення. Я хочу користуватися цим правом (на вільне пересування, яке прописане у Конституції — ред), Я хотів пройти законним шляхом, але злочинці, тобто поліція, мене не пустили, тож я шукав шляхи для здійснення свого конституційного права», — наполягає Валентин.

«У мене не було ніяких ілюзій. Я бачу, що деякі люди вірять, начебто я думав, що перепливу і піду далі там качатися. Звичайно, що ні. Це було показово, щоб показати, що ніхто ніколи не буде відбирати мої невід'ємні права, що даровані мені від народження», — пояснив він.

Сьогодні суд мав вирішити, чи штрафувати Валентина за порушення карантинних обмежень, однак засідання перенесли на 15 квітня. Захисник Валентина переконаний у правоті свого підзахисного.

«Люди, крім боротьби з карантином, ще із владою борються. Мають бути обмеження, але розумні, а не те, що давайте все заборонимо!» — каже адвокат.

Нагадаємо, в Україні з 6 квітня діють нові карантинні обмеження, якими зокрема заборонено відвідувати спортмайданчики та парки.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: