Поліцейський Ксав'є Жюжеле загинув на Єлисейських полях 20 квітня, коли 39-річний Карім Шерфі почав стріляти по співробітниках поліції з автомата Калашникова.

Поліцейський Ксав'є Жюжеле загинув на Єлисейських полях 20 квітня, коли 39-річний Карім Шерфі почав стріляти по співробітниках поліції з автомата Калашникова.

Під час церемонії прощання його партнер Етьєн Карділес виголосив зворушливу промову:

«Ксавьє, в четвер вранці я як завжди пішов на роботу, а ти ще спав. Протягом дня ми обговорювали наші плани на канікули в одній далекій країні, а ти говорив, як тобі скоріше хочеться туди поїхати, що ти ніколи не був так далеко. Ми обговорювали деталі отримання візи і де ми будемо жити. Ти так радів. Адже квитки ми купили ще у вівторок.

Ти заступив на чергування о 14 годині в своїй формі, яку ти так беріг, тому що для тебе важливо було виглядати бездоганно. Разом з товаришами ви повинні були відправитися в комісаріат 8 округу. Як це часто бувало, ви повинні були забезпечувати порядок на Єлисейських полях. Я знаю, що тобі подобалося, коли тебе туди відправляють, бо це — Єлисейські поля, образ Франції. А ще тому, що там ви охороняли культурне життя країни.

В цей час і в цьому місці сталося найгірше. Для тебе і для твоїх товаришів. Сталося те, чого всі ми боїмося, і всі сподіваємося, що такого не станеться ніколи.

Я повернувся ввечері додому. Без тебе. З величезним і глибоким болем, який, можливо, одного разу ослабне. Я не знаю. Цей біль як ніколи наблизив мене до твоїх товаришів, які страждають в тиші. Я теж страждаю в тиші. І що стосується мене, я страждаю, але без ненависті.

Як тільки з'явилися перші повідомлення про те, що відбувається на Єлисейських полях і про загиблого поліцейського, мій внутрішній голос сказав мені, що це ти. І цей голос нагадав мені цю благородну і цілющу формулу: «Ви не отримаєте моєї ненависті».

У мені немає ненависті, Ксав'є, тому що ненависть не схожа на тебе.

Я хочу сказати тобі, що ти назавжди залишишся в моєму серці. Я люблю тебе. Давайте зберігати гідність, давайте зберігати мир і жити в мирі».

Нагадаємо, у Парижі на Єлисейських полях сталася стрілянина, внаслідок якої один поліцейський загинув і двох було поранено.

Згодом «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за стрілянину у Парижі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: