Міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до забудовника восьмиповерхового готелю на Андріївському узвозі з вимогою зупинити будівництво до повного погодження змін у проекті будівництва.

Про це Кличко заявив на зустрічі із громадськістю та компанією-забудовником.

Він зазначив, що до моменту отримання висновків фахівців, що проект будівництва відповідає нормам та естетиці історичного району Києва Подолу — будівництво треба припинити.

«Андріївській узвіз — це візитівка міста. Якщо забудовник хоче там будувати, він має розуміти, що не вдасться спорудити все, що йому заманеться. Тому я вимагаю зупинити будівництво. Без висновків фахівців, що цей проект відповідає всім необхідним нормам та естетичному вигляду старовинного Подолу, без компромісу з громадськістю — будівництва там не буде», — сказав міський голова.

Кличко також поросив забудовника зробити макет за скоригованим проектом та підготувати документи, які б засвідчували законність будівництва.

Якщо компанія забудовника цього не зробить — на сесію міськради винесуть питання про розірвання договору про оренду земельної ділянки.

За словами міського голови, питання щодо зведення готелю ще має розглянути Містобудівна рада, на яку запросять представників громадськості та фахівців.

Йдеться про 0,19 га в межах державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ», пам’ятки містобудування «Замкова гора — Андріївський узвіз». На цій території забудовник зводить 9-поверховий готель заввишки близько 30 метрів, хоча максимально допустима висотність споруд на цій ділянці — 12 метрів.

Жителі Києва неодноразово влаштували акції проти будівництва та зазначали, що воно призведе до зсувів ґрунту, пошкодження музеїв.

Андріївський узвів — це пам'ятка місцевого та національного значення, уся вулиця перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Поділитись: