УКРАЇНА

Як абітурієнту з Криму вступити до вишу за спрощеною процедурою — інструкція

25 травня, 2018 13:12
УКРАЇНА/Як абітурієнту з Криму вступити до вишу за спрощеною процедурою — інструкція
Зберегти
Вигляд
lead
У 2018 році абітурієнти з окупованого Криму вже втретє вступатимуть до вишів за спрощеною процедурою — без складання зовнішнього незалежного оцінювання, паспорта й атестата.

Зробити це можна від 4 червня до 28 вересня через спеціальні освітні центри «Крим-Україна». Працюватимуть вони в Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях. Абітурієнти матимуть можливість вступити до 35 навчальних закладів. Для кримчан за бюджетними квотами передбачені 2600 місць.

Що потрібно для вступу за спрощеною системою:

  • приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію — документ, який містить інформацію про предмети, що вивчались абітурієнтом, а також дані про особу;

  • пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів — українська мова, історія України;

  • у школі, закріпленій за освітнім центром, абітурієнт отримує довідку, з якою складає вступний іспит з одного предмета, визначеного вищим навчальним закладом, або проходить творчий конкурс. Цю довідку після вступу до вишу кримчанину обмінюють на повноцінний атестат про середню освіту.

У середньому процедура вступу триває близько 3-4 днів. На цей час виші надають абітурієнтам гуртожиток. Також кримчан першочергово забезпечать гуртожитками і на період навчання.  

Для того, щоб гарантовано пройти до вищого навчального закладу на бюджетні місця за квотою, абітурієнту потрібно здати документи до 20 липня.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016-го, 2017-го або 2018 року.

 

Від минулого року в МОЗі вирішили засекречувати прізвища абітурієнтів з тимчасово окупованої території Криму. За словами керівниці сектору переміщених ВНЗ міносвіти Світлани Кретович, це зробили для убезпечення кримчан та їхні родини.

«Прізвищ осіб, які вступали через освітні центри «Крим-Україна», в наказах про зарахування не було. Були тільки закодовані. Вони лише знали свій код», — каже вона.

Окрім того, для вступу не потрібно мати паспорт громадянина України чи свідоцтво про здобуття середньої освіти державного зразка. Достатньо і свідоцтва про народження. Освітні центри «Крим-Україна» зокрема зобов'язали допомагати абітурієнтам з Криму в отриманні українських документів.

Абітурієнти з Криму також можуть вступати до будь-якого вишу України за загальною процедурою, отримавши середню освіту екстерном у будь-якій школі на території материкової України.

За спрощеною процедурою через освітні центри «Крим-Україна» кримські абітурієнти можуть вступати і до професійно-технічних навчальних закладів. Для вступу на бюджетну форму навчання після 9 класів необхідно подати документи до 14 липня, після 11 класів — до 1 серпня.

 «Гаряча лінія» для консультацій — 0 800 504 425

«Гаряча лінія» освітнього центру «Крим-Україна» в Херсоні — 0 800 50 45 70

*Усі дзвінки безкоштовні

Пов`язані новини