Як ФБР слідкує за прихильниками «Ісламської держави» (огляд преси)

default/Як ФБР слідкує за прихильниками «Ісламської держави» (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

На території Сполучених Штатів перебуває близько пів сотні потенційно небезпечних прихильників Ісламської Держави. Про це із посиланням на власні джерела в ФБР повідомляє телеканал Fox News. За їхніми даними, підозрювані особи постійно під наглядом з боку федерального бюро із розслідувань - спеціальні загони мобільного спостереження слідують за цими особами цілодобово. Згідно із джерелами телеканалу на кожен об'єкт спостереження припадає не менше десяти агентів ФБР для стеження. Нагадаємо, елітні підрозділи ФБР задіяні в шпигунстві, боротьбі з масовими заворушеннями і тероризмом.

Турецька армія призупинила польоти над Сирією в рамках військової кампанії проти «Ісламської держави». Про це пише видання Hurriyet із посиланням на власні джерела. За їхніми даними, рішення ухвалили, після того, як Туреччина збила російський бомбардувальник, що порушив її авіа простір. Крім того, видання пише, що Росія, своєю чергою припинила польоти біля турецького кордону. У статті зазначають – такі кроки Анкара та Москва погодили між собою . Водночас прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков, заперечив припинення польотів російської авіації біля Туреччини.

Яких змін зазнає Шенгенська зона у майбутньому? На цю тему розмірковує видання Financial Times. Автор статті Алекс Баркер наводить чотири можливі сценарії розвитку подій. По-перше, автор припускає, що із Шенгену можуть виключити греків. «Греція - це ахіллесова п'ята Шенгенської зони, головний провідник мігрантів в іншу Європу і, можливо, найменш дієздатна держава ЄС», - зазначають у публікації. П о-друге, журналіст вважають можливим поступове відновлення кордонів. «Усередині Шенгенської зони низка країн ввели більш жорсткі обмеження на в’їзд. Євросоюз наполягає на тому, що ці заходи тимчасові. Але усвідомлює що пізніше їх важко буде скасувати». По-третє, автор прогнозують появу «архіпелагу таборів біженців». « Щоб люди залишалися на місці, будуть потрібні колючий дріт, примус і, можливо, сила - і це буде спотворенням європейських цінностей» - пише видання. По-четверте, Financial Times не виключає можливість «відступу» Шенгенської зони. "Відновлення прикордонного контролю в повному обсязі буде дуже дорогим. У чиновників не вистачає відповідного штату співробітників, обладнання та інфраструктури. Шенгенська зона в майбутньому може поділитися на частини, подібні до Бенілюкс – економічного союзу Бельгії, Нідерландів та Люксембургу.