УКРАЇНА

Інвестиції закордон: як і куди вигідно вкласти гроші

22 серпня, 2017 14:50
УКРАЇНА/Інвестиції закордон: як і куди вигідно вкласти гроші
Зберегти
Вигляд
Громадське публікує авторську колонку Юрія Бажинова, управляючого активами Freedom finance Ukraine про те, як розпочати інвестувати гроші в акції міжнародних компаній.

У кожного, кому вдалося заробити, рано чи пізно виникає питання: куди вкласти гроші, щоб їх примножити. Якщо цей момент настав, але вас не влаштовує прибутковість банківських депозитів, а ситуація на ринку нерухомості України не до кінця зрозуміла, — подумайте про інвестиції в акції міжнародних компаній, облігації, ETF фонди та деривативи, які обертаються на закордонних біржах.

Юрій Бажинов

Така можливість нарешті з'явилася в українців після того, як 3 липня Національний банк почав видавати електронні ліцензії для переказу коштів в закордонні банки, що дає нам змогу придбати акції Netflix, Amazon чи будь-якої іншої публічної компанії.

Публічними називаються компанії, акції яких обертаються на світових біржах та доступні до купівлі будь-кому. Тобто, українець з комп’ютером може купити шматочок успішної технологічної компанії, що торгуються в Лондоні, Нью-Йорку, Токіо тощо.  

Міжнародні ринки дають безліч інвестиційних ідей, на відміну від вітчизняного ринку, де на біржі обертаються папери лише трьох-чотирьох секторів економіки.

Такі інструменти як акції, облігації, ETF фонди та деривативи складніші, ніж звичні методи інвестування. Для роботи з ними потрібна акуратність і виваженість.

Та будь-яка інвестиція потребує мінімального аналізу не тільки об'єкту, а й ринку, на якому він розміщений. Утім успіх на фондовому ринку не завжди залежить від фінансових умінь.

Як обрати об’єкт інвестування

Жодні профільні фінансово-економічні курси не замінять професійного досвіду, який ви отримали у сфері, де працюєте. Ваша професійна діяльність дозволила накопичити певну суму грошей і, власне кажучи, привела до думок про інвестиції. Фондовий ринок — це можливість застосувати свій досвід, отриманий у реальному секторі економіки.

Наприклад, професійний журналіст розуміє, що якісніший і об'єктивніший контент його медіа, то більша аудиторія його читатиме. Це в свою чергу приведе рекламодавців і підвищить вартість самого бренду.

Ось як розгорталася ситуація на фондовому ринку на прикладі газети «The New York Times». Після того, як Дональд Трамп став президентом, він почав критикувати найвпливовіші ЗМІ в США, які постійно критикували його передвиборну програму — в своєму Twitter він назвав медіаресурси CNN, NBC і The New York Times «ворогами американського народу». Відразу після цього у «The New York Times» (тікер на біржі  NYT) додалося 93 тис. нових передплатників, що, звичайно ж, відобразилося на фінансових показниках компанії. В результаті, акція NYT з початку року подорожчала більш ніж на 40%. Очевидно, що людина, яка працює на ринку ЗМІ та розуміє вплив на цей ринок тих чи інших подій, могла передбачити таку реакцію і непогано на ній заробити.

Виходить, що при виборі акцій, які ви збираєтеся купити, ви повинні чітко розуміти, що і як робить компанія, і чому вона повинна дорожчати на ринку. Будучи фахівцем у тому чи іншому бізнес сегменті, ви можете згенерувати ідею для інвестицій краще за будь-якого фінансового аналітика.

Аналітики і фінансові консультанти можуть лише допомогти розібратися в технічних питаннях, а також розповісти, як йдуть справи в тій чи іншій компанії, перед тим як, ви вкладете в неї гроші. Але починати вкладати гроші потрібно тільки в ті компанії, бізнес модель яких ви розумієте. Ніхто не подбає про ваші гроші краще, ніж ви самі.

Як отримати доступ до біржі

Відкриття рахунку на закордонній біржі займе у вас не більше часу, ніж відкриття банківського депозиту або оформлення нерухомості при її покупці.

Перед підписанням угоди необхідно уточнити, чи має брокер можливість виводити клієнтів на закордонні майданчики. Якщо так, він повинен пред'явити вам генеральну валютну ліцензію. Не зайвою буде інформація про комісії при здійсненні торгових операцій, а також про наявність у брокера консультаційної підтримки клієнтів — оповіщення про найважливіші новини компанії, в яку ви збираєтеся інвестувати.

Наступний крок — отримання електронної ліцензії. Виберіть зручний банк, відкрийте в ньому валютний рахунок і повідомте менеджеру про свій намір переводити гроші в іноземні банки.

Після цього вас повинні попросити заповнити заяву в довільній формі про те, що ви хочете перевести гроші за рубіж і надати документ про походження ваших коштів. Таким документом може бути щорічна декларація про доходи.

Якщо ви не подаєте декларацію, тоді можете надати довідку про доходи з місця вашої роботи і про сплачені за ним податків. Довідка може бути надана за будь-який звітний період. До поданих документів додається копія брокерського договору.

Якщо все в порядку, то ліцензія буде готова протягом дня або й раніше. Після цього ви можете перераховувати до 50 тис у.о на рахунок закордонного банку, реквізити якого надав брокер. На все про все, у вас повинно піти не більше трьох днів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини