Життя

Як лікують поранених українських військових?

Життя/Як лікують поранених українських військових?
Зберегти
Вигляд

Журналісти Громадського відвідали Головний клінічний госпіталь міністерства оборони України, де лікуються військові, поранені в ході АТО.

Хоча лікарі запевняють, що все необхідне в них є, самі військові кажуть, що значну частину ліків та медичного обладнання приносять волонтери.

Як кажуть родичі поранених, в шпиталі немає реабілітаційного залу, де б солдати могли «стати на ноги», деякі корпуси не обладнані для людей на візках.

«Пандус – елементарно. Аби елементарно чоловіка мені вивезти на прогулянку, треба просити хлопців, які поряд, аби вони спустили коляску», - каже Ольга, дружина пораненого десантника з Миколаєва.

«Імпланти я купував на одну ногу сам, на другу ногу – волонтери вирішують питання», - розповідає Юрій Почкун, заступник командира батареї 27-го реактивного артилерійського полку.

Підчас переїзду дивізіону на нове місце дислокації сталася аварія, Юрій потрапив до лікарні з переломами обох ніг. Проте він залишається оптимістом, хоче скоріше пересісти на візок і навідати своїх товаришів на бойових позиціях.

«Зараз, дивлячись на те, як люди нам допомагають, розумію, що вислів «Служу українському народу» - не пусті слова».

\Яків Любчич

Пов`язані новини