Фото:

Андрій Новіков/hromadske

24 серпня у Києві відбувся Марш захисників, організований волонтерами та приурочений до Дня незалежності України. Участь у марші взяли бійці Збройних сил, добровольчих батальйонів, організації ветеранів бойових дій та родин загиблих бійців.

Окремо йшли представники полку «Азов», об’єднання «Сокол», організації «Нацкорпус». У ході взяв участь і п’ятий президент України Петро Порошенко.

Окремою колоною йшли діти й родичі військових, які загинули внаслідок війни на Донбасі.

У складі маршу також ішла група людей, яка хоче привернути увагу до справи Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь — підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Серед них також ішли колони кримчан із державними прапорами України та колона жіночого ветеранського руху. Всього ветерани сформували 48 колон.

«Для мене цей день важкий, бо все це пов’язано з нашої війною проти Росії, яка принесла дуже багато горя на нашу українську землю. Я вірю, що ми досягнемо тієї незалежності, яку зараз виборюємо, і станемо вільними», — зазначив Герой України Володимир Жемчугов, який був поранений на війні й опинився в полоні бойовиків так званої «ЛНР».

«Найважливіше — Україна. Ми — тут, бо ми були там. І ми хотіли, щоб те, що ми починали, щоб ми це не профукали. І тому ми тут. Це — перше. І друге — сьогодні 29 років незалежності», — сказав ще один з учасників.

«Дивлячись на те, скільки людей підтримують цей Марш, я відчуваю гордість за Україну», — додала пані Тамара, мати загиблого учасника бойових дій на Донбасі. 

Люди йшли з дотриманням дистанції — на відстані витягнутої руки. Однак багато хто не вдягнув масок. На Марші чергували Нацполіція, поліція діалогу, медичні бригади.

Серед організаторів цьогорічного Маршу захисників — фонд Повернись живим, Рух ветеранів України та понад 10 інших ветеранських об'єднань з усієї країни.

Цьогорічна хода тривала близько чотирьох годин і стала наймасовішою подією, приуроченою до Дня Незалежності України у 2020 році. У фіналі Маршу учасники виконали гімн на Майдані незалежності та провели віче.

Ідею провести марш запропонував ветеран 93 механізованої бригади «Холодний Яр» Артур Кирєєв.

Перший подібний марш відбувся 2019 року. Тоді його організували як альтернативу традиційному параду, який скасував президент Володимир Зеленський. Він наполягає, що традиційний парад проводитимуть тоді, коли Україна здобуде перемогу у війні. А поки військова техніка потрібна на Донбасі.

«Наша військова техніка сьогодні на Сході. І я впевнений, що саме так і має бути. Бо танки, бронетранспортери, літаки — це не атракціон для киян і гостей столиці. В країні, яка захищає свій суверенітет зі зброєю в руках, техніка має бути не в мирному Києві, а на передовій. Там, де вона зараз потрібна», — пояснює Зеленський.

«А парад у нас обов’язково буде у майбутньому. Парад української перемоги. Коли ми повернемо всіх наших людей і всі наші території, коли на нашій землі буде сталий мир, ми зробимо великий парад усіх наших військ і техніки. Парад, після якого більше ні в кого навіть не виникне думки порушити мир в Україні, посягнути на її свободу та незалежність», — додає він.

Поділитись: