Дві години роботи з сьомої ранку протягом трьох днів у визначеній частині міста, мобільний телефон з інтернетом та додаток платформи AnimalID info — цього достатньо, щоб порахувати безпритульних псів Києва та розробити програму для вирішення проблеми винятково гуманними способами. 

AnimalID – міжнародна онлайн платформа, створена в Україні для ідентифікації домашніх та безпритульних тварин. Фото hromadske.ua

Так працює AnimalID – міжнародна онлайн платформа, створена в Україні для ідентифікації домашніх та безпритульних тварин, для об’єднання ветеринарів, кінологів, притулків та господарів. Одна з цілей – підрахунок безпритульних тварин, щоб зменшити їхню кількість та збільшити випадки усиновлення таких собак.  

«Наші проекти ми розвиваємо з 2011 року на базі платформи AnimalID info. Це зараз міжнародна платформа ідентифікації тварин. В цьому році розробили програмне забезпечення для підрахунку тварин, бо розуміємо, що якраз підрахунок — це перший етап для вирішення проблеми з безпритульністю тварин», — розповідає  один із засновників проекті Віктор Копач.  

Спочатку місто розбивається на сектори чотирьох кольорів. Правило — сектори однакових кольорів не мають бути поруч. Волонтери рахують їх тільки у червоних секторах — це приблизно чверть міста.

Волонтер робить фото собаки без ошийника, у додатку для мобільного позначає стать та особливі прикмети. Далі програма автоматично позначає координати тварини. Інформація відразу зберігається на сайті, і надалі до неї має доступ тільки адміністратор.

Коли волонтер закінчує роботу — повідомляє адміністратора, який автоматично отримує загальну кількість у секторі. Таким чином за формулою вираховують загальну кількість безпритульних тварин у всьому місті.

Реєстр та платформа дають можливість громадськості контролювати комунальні підприємства, вакцинацію від сказу, стерилізацію тощо. Фото hromadske.ua

«Ми повністю будемо мати аналітику, на основі якої організація Nature Watch розробляє рекомендації для роботи муніципалітетів, громадських організацій. А ми вже на основі цього будемо розробляти ІТ-рішення», — каже Копач. 

За словами засновника, реєстр та платформа надалі дають можливість громадськості контролювати комунальні підприємства, вакцинацію від сказу, стерилізацію тощо. 

Мобільний додаток допомагає підрахувати загальну кількість безпритульних тварин у всьому місті. Фото hromadske.ua

Окрім того, зараз розробляється програма для комунальних підприємств: співробітник, відловлюючи тварину, відразу її фотографує та автоматично розміщує фото на сайті. Далі на платформі можна відслідковувати що відбувається з твариною — її лікують, вакцинують, стерилізують. Після цього з’являється можливість адопції (усиновленн) тварини.

«Ми маємо показати той тренд адопції, що ви, коли берете тварину з комунального підприємства чи з притулку, вона вже готова, вона навіть соціалізована», — кажуть в організації. І описують позитивний приклад: рік тому у Львові було близько 500 безпритульних собак. Відколи з ними провели роботу у місті, лвів’яни забрали з комунального підприємства більше трьох сотень тварин. 

«Люди перестали боятися безпритульних тварин», — зазначає волонтер та член організації Марта Копач.

Марта Копач, волонтер. Фото hromadske.ua

Наразі програма не потребує державних дотацій. Учасники надають програмне забезпечення безкоштовно всім, хто готовий взятися за роботу, — і громадським організаціям, і міській владі. 

Поділитись: