ENRU

ВАГоме виробництво: постачальники, персонал і сертифікати — БІЗНЕС-ПЛАН

Де в Україні виробляють вагове обладнання і як влаштований його механізм? Чи можна продавати одночасно і кінцевий продукт, і комплектуючі для товарів конкурентів — у новому Бізнес-плані.

Це В'ячеслав Шипін, 31 рік. За освітою – інженер з автоматизації. Пройшов шлях від менеджера з продажу до виконавчого директора донецької компанії з виробництва ваговимірювальної техніки.

У 2014-му через початок війни компанія з донецькою реєстрацією, де він працював, припинила своє існування. Співробітникам запропонували переїхати у передмістя Києва з грошовою компенсацією, щоб влаштуватися на новому місці. Сама ж діяльність підприємства, яке мало назву «Мир весов» розподілилась між декількома компаніями, які займаються виробництвом і реалізацією вагового та вимірювального обладнання на ринку України та країн ближнього зарубіжжя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Апсайклінг: дати нове життя старим речам — БІЗНЕС-ПЛАН

В'ячеслав Шипін Фото: Громадське

Окремі компанії вирішили об’єднати у групу компаній. На відміну від холдингу, який є поєднанням материнської компанії та дочірніх, група компаній – це об'єднання незалежних юридичних осіб, які діють в одній сфері для вирішення спільних цілей і задач.

ГК «Мир Весов»

Дата заснування – 2000 рік

Кількість персоналу – 124 людини

Продукція – вагове та вимірювальне обладнання

Клієнти:

  • Компанії, які займаються виробництвом ваг та ваговимірювального обладнання;

  • Підприємства металургійної, агро- та харчової промисловості;

  • Торговельні мережі, супермаркети, магазини, аптеки та інше

Річний оборот – $ 5 млн

Це Петро Синегуб, власник та генеральний директор нової групи компаній. Йому 31 рік. Здобув дві вищі освіти – технічну та економічну. Не припиняє навчатись і зараз.

Петро Синегуб Фото: Громадське

Компанія «Мир Весов» була заснована в 2000-му році батьком Петра. І невдовзі, коли вона перейшла в оперативне управління молодого підприємця, той вирішив не обмежуватись продажами готових ваг, а запустив також торгівлю комплектуючими.

Основні ж складські та виробничі приміщення цього бізнесу розташовані в Одесі. Це було стратегічним рішенням. Оскільки вся комплектація для вимірювального обладнання в Україну приходить морем в Одеський порт. Близькість виробництва дозволяє оперативно зробити розвантаження, доставку та збирання продукції. Що значно скорочує витрати на транспортування вантажу і зменшує собівартість ваг.

Фото: Громадське

Як влаштовані ваги?

Будь-яка електронна ваговимірювальна система складається з 4 елементів. Це:

— вантажо-приймальна платформа або вантажо-приймальний механізм;

— тензометричний датчик, тип якого підбирається в залежності від конструкції вантажо-приймальної платформи;

— вузол вбудовування. Саме він забезпечує правильну установку тензодатчика в конструкцію електронних ваг;

— ваговимірювальний індикатор, який приймає сигнал і перетворює його в одиниці ваги.

Також технологічно дуже важливим є процес калібрування ваг – це процедура, яка забезпечує високу точність зважування. Іншими словами — це налаштування ціни поділки ваг.

Компанії цієї групи працюють на два сегменти ринку: B2B та В2С

В2В — це сектор ринку, який працює не на кінцевого посереднього споживача, а на такі ж компанії, тобто на інший бізнес.

В2В (англ. Business to Business) – Бізнес для Бізнесу.

В2С – це форма торгівлі, метою якої є прямі продажі для споживача.

В2С (англ. Business to Consumer) – Бізнес для Споживача.

Фото: Громадське

Це, а також постійний демпінг з боку конкуртентів (навмисне заниження цін, щоб завоювати ринок) вимагає від співробітників не припиняти навчатись.

«У нашій корпоративній бібліотеці є дуже багато цікавих книжок, які кожен колега може прочитати і отримати грошовий бонус. Щоб отримати бонус, він має написати відгук. Для того, щоб написати відгук, потрібно відповісти на 2 запитання: що саме нового ти дізнався, і як ти будеш це використовувати в своїй роботі», — пояснює фахівець з персоналу Олена Терещенко.

Особливу увагу в групі компаній приділяють мотивації персоналу. Окрім щорічних корпоративів, тут проводять безліч тімбілдингових заходів. Адже що найбільше важить для бізнесу, так це — колектив.

ДИВІТЬСЯ УСІ ВИПУСКИ ПРОГРАМИ БІЗНЕС-ПЛАН

«Бізнес-план» — проект Hromadske.ua спільно з Currenttime.tv про реальні історії з життя малого та середнього бізнесу в Україні.
 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram