УКРАЇНА

Як працює школа майбутнього — Бізнес-план

17 липня, 2018 16:43
УКРАЇНА/Як працює школа майбутнього — Бізнес-план
Зберегти
Вигляд
Справжні дерева зі шпаківнями посеред школи, учительська зі скляними стінами, модель Сонячної системи на стелі в їдальні і «Урок щастя» в розкладі. Громадське знайшло місце, яке ламає всі стереотипи про шкільну освіту.

Вільні та небайдужі

Уперше «Школа вільних та небайдужих» відкрилася у Львові 1 вересня 2017 року. Заняття проводять з 8:15 до 19:00. Обов'язкові предмети, які відповідають усім державним стандартам, проходять у першій половині дня. Відтак діти займаються в різних гуртках і секціях, а також закріплюють вивчений матеріал з наставниками.

«Цей формат зручний для батьків. Вони хочуть розвивати дітей, а для цього потрібно возити їх на заняття. Ми ж запропонували це в межах школи. Наша мета — знайти талант у кожній дитині, а не просто відчитати уроки, аби учні мали якісь знання», — розповідає Ольга Гісь, директорка з навчальної програми.

Тому школа дає можливість проявити здібності в різних сферах. Окрім звичних уроків, тут є дизайн, шахмати, плавання, айкідо, танці, а ідея уроків музики — дати дітям доступ до якнайбільшої кількості музичних інструментів.

Урок щастя

Особливу увагу в школі приділяють емоційному стану учнів. Для цього є «Урок щастя», який веде дитячий психолог Ірина Брацихіна:

«Зранку діти на картинках обирають свій сьогоднішній настрій. Якщо учень прийшов емоційно нестабільним, для нас важливо зрозуміти причину такої поведінки і налаштувати його на гарний день».

Операційний директор школи Олесь Пограничний каже, що в першому класі урок триває 35 хвилин, але тут немає дзвінків, які можуть перебити вчителя на найважливішому:

«Педагог орієнтується за годинником. Якщо динаміка уроку добра, але вже пройшло 35 хвилин, його можна трохи подовжити й використати налаштованість учнів. Або навпаки, якщо школярі не сприймають інформацію, то навіщо мучитися. Нехай підуть погуляють на вулицю. Прогулянка — це те, чого бракувало в наших радянських і пострадянських школах».

Згідно з одним із тутешніх правил, третину часу діти повинні проводити просто неба. Вони гуляють за будь-якої погоди двічі на день.

Фото: Громадське

Школа для сина

Ідея відкрити таку школу належить підприємцеві Юркові Назаруку. Вона з'явилася кілька років тому, однак питання її реалізації гостро постало у 2017-му, коли синові Юрка виповнилося 5 років.

Задум удалося реалізувати разом з двома бізнес-партнерами — Андрієм Худо та Дмитром Герасимовим. Співвласники холдингу емоцій «!FEST» успішно заявили про себе, створивши понад 30 проектів: від ресторанів і пекарні до видавництва книжок, власного бренду одягу і навіть оригінальної вишневої наливки. Цього разу вирішили інвестувати в освіту.

Юрко зізнається, що цей проект — найскладніший з усього, що їм доводилося запускати раніше. Однак у партнерів далекоглядні плани:

«Коли ми почали говорити про проект «Вільних та небайдужих», то планували 5 шкіл у Львові та 100 — в Україні».

Перевірка батьків

Проекти холдингу «!FEST» завжди запускалися в найкоротші терміни. Тому школа стала черговим викликом самим собі, каже Юрко:

«Ми набрали дітей двома постами у Facebook. Ніякої реклами на телебаченні, радіо, в газетах не було».

До школи взяли 160 дітей: 4 нульові та 4 перші класи. Заявок від охочих стати «вільними та небайдужими» було набагато більше, однак довелося зважати на розмір навчального приміщення. Юрко розповідає, що головним критерієм відбору була схожість цінностей школи з тими, в яких виховується дитина:

«Я переконаний, що ми не можемо тестувати дітей на знання і вміння. За цим вони йдуть у школу».

Тому співбесіди проводилися не з дітьми, а з батьками.

Фото: Громадське

Усе включено

Крім навчальних класів, у школі є приміщення, яке виконує роль актового і спортивного залу, зони відпочинку з пуфами та їдальні з окремим кухонним блоком, оскільки тут передбачено триразове харчування.

Вартість одного місяця навчання:

  • у першому класі — $170
  • у підготовчому — $130

Найкраща інвестиція

Загальна сума інвестицій — близько 300 тисяч доларів.

Щомісячні витрати: зарплатний фонд + оренда приміщення, площею 1200 м² — 7 тисяч доларів.

За прогнозами Юрка, повернути вкладені кошти можна буде тільки за 5 років. Однак партнери розглядають «Школу вільних та небайдужих» передусім як бізнес-проект. Вони розраховують на фіксований прибуток, який реінвестуватимуть у цю чи нову школу.

Позаду перший навчальний рік і тих, хто бажає поповнити ряди «Школи вільних та небайдужих», стало ще більше. Щоб розширити набір, інвестори орендують додатковий поверх будівлі, в якій розташована школа. Водночас бізнесмени розуміють, що і цього буде недостатньо. Сьогодні вони шукають нове приміщення для другої школи в іншій частині Львова.

«Школа вільних та небайдужих» має довгострокові перспективи як бізнес. Однак Юрко Назарук каже, що цьому проекту відволиться особлива роль:

«Окупність стовідсотково настане рівно через 10 чи 11 років. Коли ці діти закінчать школу і вийдуть у світ. Вони — найкраща інвестиція, яку можна зробити в цій країні».

ДИВІТЬСЯ УСІ ВИПУСКИ ПРОГРАМИ БІЗНЕС-ПЛАН

«Бізнес-план» — спільний проект Громадського й каналу «Настоящее время» про малий і середній бізнес в Україні.

Більше про:
# школа
# освіта
Пов`язані новини