6 травня на американському телеканалі HBO вийшла перша серія міні-серіалу «Чорнобиль». Сценарист Крейг Мазін розповів BBC, де знімали стрічку (спойлер — не лише в Україні) та чому він відчуває особисту відповідальність перед українцями.

«Вибух — це насправді найменш цікаве з того, що сталося», — сказав Мазін в інтерв'ю іншому виданню Variety.

Команда серіалу пояснює, що «Чорнобиль» — це не фільм-катастрофа, а людська історія.

Сам же Мазін розповів, що перед зйомками дивився документальні фільми, звіти, читав книжки, інтерв’ю, радився з мешканцями Прип'яті та колишніми ліквідаторами. У стрічці хотіли відтворити всі культурні подробиці.

«Як письменник я відчував величезну відповідальність не лише перед населенням колишнього Радянського Союзу, а й дуже конкретно перед народом України», — сказав він.

Мазін додав, що його головна консультантка народилася у Кременчуці й жила в Києві на момент аварії.

Знімали серіал у Литві та Києві. Литву обрали, бо там є радянські будівлі та відповідні локації, а також був доступ до Інгалінської атомної електростанції (так званої сестри Чорнобильської АЕС). Роль Прип'яті «грав» спальний район Вільнюса.

У Києві вже знімали фінальні епізоди.

Мазін додав, що їздив і в українську Прип'ять та на станцію. Відзнятий матеріал покажуть у кінці серіалу, аби «допомогти людям зрозуміти, що сталося з цією місцевістю».

Сценарист додає, що серіал нині виходить на екрани невипадково, адже світові «потрібно знати повну історію Чорнобильської катастрофи, яка спричинила так багато страждань і трагедій для багатьох жертв».

«Якщо ми не пам'ятаємо і не вшановуємо пам'ять цих жахливих сторінок історії, вони цілком можуть повторитися», — сказав Мазін.

BBC додає, що серіал охоплює 5 епізодів, які виходитимуть з 6 травня до 3 червня. В Україні його можна побачити на платформах oll.tv, megogo.net, sweet.tv, divan.tv з підпискою, що включає колекцію «Амедіатека».

Поділитись: