Життя

Скоромовкачелендж і диктант: як пройшов день писемності

Життя/Скоромовкачелендж і диктант: як пройшов день писемності
Зберегти
Вигляд
В Україні 9 листопада відзначали День української писемності та мови. Зранку усі охочі могли перевірити свої знання рідної мови та долучитися до написання Всеукраїнського радіодиктанту. Як українці відзначили цей день — у добірці Громадського.

Акція з написання Всеукраїнського диктанту національної єдності триває вже вісімнадцятий рік поспіль. Так, до Київського національного університету для написання диктанту завітало близько 300 пошановувачів української мови.

Дипломат із посольства США в Україні долучився до знавців та тих, хто тільки вивчає українську мову.

Також до написання диктанту долучилися голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко та працівники регуляторного органу. 

Участь у всеукраїнській акції взяли учасники Української академії лідерства.

Редакція Громадського теж не залишилася осторонь і написала диктант. Тепер чекаємо 11 листопада, коли текст з’явиться на сайті Суспільного мовника, який є організатором диктанту, аби перевірити свої знання української мови. За даними організаторів, у 2017 році диктант написали майже 29 тисяч людей, однак жодної помилки не зробили лише 123 учасники.

Перша леді Марина Порошенко привітала дітей Івано-Франківщини з Днем української писемності та мови.

Крім того, у мережі користувачі влаштували флешмоб #скоромовкачелендж. Учасники промовляли скоромовку «Три трейдери теревенять про тендери на трендові стенди, брендові блендери, орендовані тандири».

Ще однією перемогою дня стало те, що відтепер сервіс для пошуку роботи Work.ua змінив версію за замовчування на українську. Досі усталеним був російськомовний інтерфейс.

Редакція Громадського також піготувала для вас тест: Як добре ви знаєте українську мову?

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Румбамбар у слоїку: ми запитали українців, чи знають вони діалектизми

Пов`язані новини