Вовченятко Тіньок із зоопарку в Сан-Дієґо, відео з яким було використано вченими з Університету штату Північна Кароліна для свого дослідження
Фото:

Ken Bohn/San Diego Zoo Global

Учені з Університету штату Північна Кароліна виявили, що перегляд позитивних відео про вовків на YouTube покращує ставлення людей до цих тварин. Це, своєю чергою, сприяє збереженню їхнього виду.

Своє дослідження під назвою «Як відео на YouTube впливають на толерантність до вовків?» учені оприлюднили в науковому виданні Human Dimensions of Wildlife.

Для свого дослідження вчені обрали групу з 273 людей, яких попросили оцінити свою толерантність щодо вовків до і після перегляду позитивних, негативних і нейтральних відео про цих тварин на YouTube.

Оцінка толерантності ґрунтувалася на відповідях на запитання трьох категорій: про загальне ставлення щодо вовків, про рівень прийняття вовків у межах свого району і про дії, які б люди вжили щодо вовків, зокрема й збереження їхнього виду.

З’ясувалося, що серед учасників дослідження переважало позитивне ставлення до вовків, але перегляд позитивних відео ще більше посилював його — і навіть спонукав людей до дії заради збереження вовків. При цьому такі зрушення спостерігалися незалежно від політичних уподобань учасників.

Водночас перегляд негативних відео про вовків, як і передбачалося, погіршував ставлення до цих тварин, але таке погіршення було порівняно незначним.

Зі свого дослідження вчені виснували, що YouTube може бути потенційним засобом до заохочення більш ощадливого ставлення до довкілля. Вони використали вовків як тварин із більш неоднозначною «репутацією»: хоча ті відіграють важливу роль в екосистемі, їх також сприймають як загрозу для свійських тварин і навіть людей.

Поділитись: