Кримський політв'язень Юрій Ільченко, зрізавши електронний браслет, добирався до материкової України автостопом.

Про це він розповів під час прес-конференції в Києві.

«Я вирішив тікати о пів на третю ночі 11 червня. Я одягнув батьківську куртку і взяв мамину паличку, так як хотів, щоб ті, хто за мною стежив, не одразу мене впізнали. Вибігши з дому, зрізав браслет з ноги. Потім біг півтори години, до кордону добирався автостопом», — розказав Ільченко.

За його словами, наступного дня в квартиру батьків, де він перебував під домашнім арештом, прийшли близько десятка поліцейських і військових з собаками, які намагалися взяти його слід.

«Їм не вдалося, бо я кілька разів міняв машини, а частину шляху йшов пішки. Переходив кордон через замінований ліс навмання і покладався тільки на Всевишнього», — сказав він.

Фото: krymsos.com

За словами Ільченка, під час перетину адмінкордону його помітили російські прикордонники.

«Коли я вийшов на дорогу, то думав, що перебуваю вже на нашій території. Але до мене звернувся солдат російською мовою, і я зрозумів, що це нейтральна територія, а за кілька десятків метрів від нього — наш солдат. Тому я побіг. Він не зорієнтувався і не почав стріляти, але побіг за мною. Коли я підбіг до нашого солдату, я крикнув: зупиніть його і пробіг до місця, де перевіряють документи (до українського пункту прикордонного контролю — ред.), — додав Ільченко.

Власник приватної школи іноземних мов у Севастополі Юрій Ільченко був заарештований співробітниками ФСБ Росії у липні 2015 року після того, як він на своїй сторінці в інтернеті закликав українську владу до повної блокади анексованого Криму, а також до позбавлення кримчан, які отримали російські паспорти, українського громадянства.

Його звинуватили у пропаганді міжнаціональної ворожнечі, екстремізму і сепаратизму.

В кримському СІЗО Ільченко утримували 11 місяців, після чого помістили під домашній арешт. За словами Ільченко, він хотів би жити у Львові, і додав, що на сьогоднішній день його батьки вже виїхали з окупованого Севастополя на материкову Україну.  

Читайте також: «Тюрма у тюрмі» — мами Афанасьєва і Кольченка про ув'язнених українців у Росії

Поділитись: