Економіка

Як виконати Угоду. Легке проходження митниці (ІНФОГРАФІКА)

Економіка/Як виконати Угоду. Легке проходження митниці (ІНФОГРАФІКА)
Зберегти
Вигляд

ЦЕНТР.UA і TEXTY.org.ua розробили нову інфографіку, яка стосується проблем митного контролю та налагодження видачі сертифікатів походження EUR.1.

Після того, як почне діяти економічна частина Угоди про асоціацію, саме митниця буде відповідати за те, зможуть українські експортери торгувати без мита чи ні. Митниця стане відповідальним органом за видачу сертифікатів походження EUR.1, які мають підтвердити що продукт дійсно є українського виробництва, а не імпортного, і може претендувати на безмитну торгівлю з ЄС. Якщо в експортера не буде цього сертифіката – він не зможе торгувати без мит.

У даній інфографіці описана процедура отримання сертифікатів EUR.1, наведено перелік товарів, які вважаються українського виробництва (Протокол №1 Угоди про асоціацію), визначено які групи експортерів можуть торгувати з ЄС без сертифікатів і що для цього потрібно зробити.

/Підготували: Любов Акуленко (ГО «Центр UA»), Роберт Зелді (менеджер митної практики EY, співголова Митного комітету Європейської Бізнес Асоціації), Наталя Кириченко (незалежний експерт)

Пов`язані новини